Atende Software to teraz Redge Technologies

Newsy
Opinie: 0
Redge Technologies

Atende Software, dostawca usług w zakresie telewizji internetowej w Polsce, po zmianie właściciela na przełomie roku, ogłosił zmianę nazwy i komunikacji wizualnej. W portfolio Redge Technologies – to nowa nazwa firmy – pozostają klienci zarówno z Polski, w tym TVN Discovery Polska, Play Mobile Iliad Group, jak i Europy, w tym bałtycka TV3 Group.

Strategia firmy na najbliższe lata opiera się na trzech filarach. Pierwszym jest koncentracja na usługach chmurowych, opartych o API, drugim - stworzenie powtarzalnego produktu OTT (over-the-top) dla lokalnych i regionalnych właścicieli unikalnego kontentu, natomiast trzecim - projekty wdrożeniowe dla nadawców, operatorów pay TV i telekomów na rynku międzynarodowym.

Redge Technologies pracuje obecnie nad kolejnymi wdrożeniami technologii w Polsce i zagranicą. Wśród nich są projekty realizowane dla grupy TVN Discovery, TV Play Baltics, Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego oraz Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Tej wiosny TV3, największa bałtycka grupa mediowa, wdrożyła platformę OTT oferującą treści w modelu AVOD, opartą o technologię dostarczoną przez Redge Technologies. Widzowie nowej odsłony serwisu TV3 Play na Litwie, Łotwie i w Estonii otrzymują bezpłatny dostęp do ponad 190 tysięcy materiałów wideo o łącznej długości ponad 40 tys. godzin.

Redge Technologies zobowiązało się do rebrandingu w ramach zmiany właścicielskiej na przełomie roku. Akwizycja w formule wykupu menedżerskiego, została zrealizowana przez Custodia Capital, firmę inwestycyjną wspierającą małe i średnie podmioty w Europie Środkowo-Wschodniej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: