Revolut chce nas chronić przed złodziejami smartfonów

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Revolut chce nas chronić przed złodziejami smartfonów

Revolut wprowadza Wealth Protection, kolejną funkcję identyfikacji biometrycznej, która ma chronić oszczędności klientów przed złodziejami telefonów.

Wealth Protection to dodatkowa warstwa weryfikacji tożsamości w aplikacji, zaprojektowana by uniemożliwić oszustom dostęp do kont w Revolut (Pockets).

Usługa pomoże chronić środki klientów, którym skradziono odblokowany telefon lub naruszono bezpieczeństwo hasła i funkcję rozpoznawania twarzy, a co za tym idzie powstrzymać przestępców przed wypłacaniem środków.

Wiele europejskich aplikacji bankowych opiera się na autoryzacji biometrycznej wbudowanej w urządzenia mobilne (np. rozpoznawanie twarzy, odcisków palców) wykorzystywanej zwykle przy otwieraniu aplikacji, która następnie staje się całkowicie podatna na atak, jeżeli kieszonkowiec wykradnie lub wyrwie nam z rąk odblokowany telefon i zmieni zarejestrowany obraz twarzy lub odcisk palca na swój własny.

Po włączeniu, funkcja Wealth Protection zweryfikuje tożsamość klienta na podstawie kontroli tożsamości i selfie, które klient wykonał podczas pierwszej rejestracji w Revolut.

Celem jest powstrzymanie złodziei przed kradzieżą środków, nawet gdy bezpieczeństwo telefonu zostało naruszone.

Funkcja, którą klienci mogą aktywować wedle uznania, blokuje dostęp do wybranych kont w Revolut (Pockets).

Funkcja Wealth Protection będzie udostępniana stopniowo, kolejnym grupom klientów.

W 2023 r. Revolut zapobiegł potencjalnym oszustwom na kwotę ponad 2,4 miliarda zł.

Z Revolut w Polsce korzysta 3,5 miliona klientów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: