routes.tomtom.com

Newsy
Żródło: TomTom
Opinie: 1

TomTom otworzył nowy serwis planowania podróży Route Planner, który jest dostępny pod adresem http://routes.tomtom.com. Darmowy serwis pozwala użytkownikom w prosty sposób zaplanować trasę swojej podróży oraz znać dokładny czas i godzinę dotarcia do celu jeszcze przed wyruszeniem w drogę. W pierwszej fazie Route Planner będzie dostępny dla wybranej grupy użytkowników biorących udział w zamkniętym programie testowym (BETA test) rozpoczętym w tym tygodniu.

Po raz pierwszy w historii internetowy serwis planowania trasy TomTom Route Planner pozwala użytkownikom zaplanować dokładną trasę do dowolnego adresu, analizując bieżące oraz historyczne informacje o natężeniu ruchu drogowego o różnych porach dnia. Serwis w unikalny sposób łączy dynamiczne informacje o ruchu drogowym (poprzez HD Traffic) wraz z 500 miliardami historycznych pomiarów szybkości na drogach całego świata (poprzez IQ Routes). To pozwala użytkownikom wcześniej zaplanować trasę bazując na faktach, a nie szacunkach, co z kolei przekłada się na bardzo precyzyjne określenie czasu podróży. Ponadto korekty map wprowadzane przez użytkowników nawigacji TomTom poprzez funkcję Map Share są regularnie nanoszone do serwisu Route Planner, aby wyznaczane trasy były zawsze najdokładniejsze i prezentowane na najnowszych mapach.

Wraz z postępami testów wersji BETA, internetowy serwis Route Planner będzie stopniowo udostępniany użytkownikom na całym świecie. Obecnie jest on dostępny w sześciu językach: holenderskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

Route Planner będzie wykorzystywał funkcję HD Traffic w Holandii, Francji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W pozostałych krajach wykorzystywane będą oryginalne funkcje analizy danych o ruchu drogowym firmy TomTom (bazujące na GPRS i TMC), w zależności od ich dostępności.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: