Szalony rynek smartfonów w Europie - 4 zmiany lidera w ciągu roku

Newsy
Opinie: 0
Szalony rynek smartfonów w Europie - 4 zmiany lidera w ciągu roku

Firma Counterpoint twierdzi, że europejski rynek smartfonów zdołał wzrosnąć w 2021 r. o 8% r.

 

Skutki COVID-19 spowodowały 14% roczny spadek sprzedaży w 2020 r., co oznacza, że ​​rynek jest nadal znacznie poniżej poziomów sprzed pandemii.

 

Lider europejskiego rynku smartfonów zmieniał właściciela czterokrotnie w ciągu roku.

 

Apple rozpoczął rok od szczytu z wiodącym na rynku 34% udziałem. W lutym Samsung wprowadził na rynek serię Galaxy S21, która na początku sprzedawała się dobrze, pomagając zwiększyć sprzedaż Samsunga o 24%, co zagwarantowało Samsungowi pozycję lidera w lutym. Xiaomi po raz pierwszy zostało numerem jeden w Europie w czerwcu 2021 r. Samsung odzyskał prowadzenie w lipcu 2021 r. dzięki silnej sprzedaży serii A. Samsung następnie poszerzył swoją przewagę, wprowadzając na rynek swoje popularne składane smartfony Galaxy Z, podczas gdy Xiaomi mocno odczuło braki w podzespołach. Samsung nadal prowadził na rynku przez kilka następnych miesięcy. Mocny koniec roku ostatecznie dał Apple prowadzenie w listopadzie 2021 roku. Liderowanie przedłużyło się do końca roku z najwyższy w historii udziałem w Europie w grudniu 2021 r.

 

Pomimo trudności w drugiej połowie roku, Xiaomi zakończył 2021 rok z najwyższą w historii roczną sprzedażą smartfonów w Europie.

 

Counterpoint podaje, że sprzedaż Huawei spadła w Europie o prawie 90% rocznie w 2021 r. To dało mu mniej niż 1% udział w rynku i 8 pozycję w rankingu (spadek z 4 w 2020 r.). W Chinach Huawei stracił 21 punktów procentowych udziału w rynku (teraz ma go 10%).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: