Sagem został sprzedany funduszowi venture capital - powstanie producent typu Original Design Manufacturer

Newsy
Opinie: 7

Sagem Mobiles został sprzedany francuskiemu funduszowi venture capital Sofinnova. SAFRAN (dotychczasowy właściciel Sagema) chce zamknąć transakcję najpóźniej do końca 2008 r (Sagem Mobiles będzie do tej chwili funkcjonował na starych zasadach). Obecnie trwają negocjacje z przedstawicielami związków zawodowych. Sofinnova zamierza stworzyć producenta typu ODM (Original Design Manufacturer) , który będzie produkował telefony pod marką operatorów, projektantów mody, marek sportowych oraz marek dóbr luksusowych. Nowa firma będzie nazywała się Sagem Wireless, a jej siedziba będzie mieścić się w Cergy-Pontoise pod Paryżem. SAFRAN pozostanie w posiadaniu 10% akcji firmy. Sagem Wireless ma zatrudniać tylko 310 pracowników (70 w Cergy-Pontoise oraz 240 w Ningbo w Chinach). R&D będą zajmowały się firmy Esmertec i Purple Labs (Sofinnova jest udziałowcem tych firm). Około 250 pracowników Sagem Mobiles ma znaleźć pracę w tych firmach i pracować w Cergy-Pontoise. Dla pracowników Sagem Mobiles, którzy nie znajdą pracy w nowej firmie SAFRAN będzie starał się znaleźć miejsca pracy w grupie kapitałowej.

W pierwszej połowie bieżącego roku Sagem zanotował stratę netto na poziomie 45 mln euro.

Grzegorz Gierejko, Dyrektor Zarządzający Sagem Mobiles Poland, zapewnia, że zaistniałe zmiany nie wpływają na bieżącą działalność firmy na polskim rynku. Kontynuujemy dotychczasową współpracę z wszystkimi naszymi klientami - dodaje Gierejko.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Aster pisze: 2008-08-01 17:11
  Szkoda, Sagemy to fajne telefony.
  0
 • Users Avatars Mini
  przemec pisze: 2008-08-01 19:27
  sagem mial aspiracje..zaczeło sie całkiem niezle a skonczylo jak w benq z siemensem. marka do zaorania...a sagem juz sprzetu dla wojska nie robi??...szkoda, chociaz francuzi to zarozumialcy...ciesze sie ze troche przyczynilem sie do tego, nie majac nigdy sagema, a jedynie bawiłem sie ich modelami:)
  0
 • Users Avatars Mini
  wicher pisze: 2008-08-01 21:19
  heh, uczyniłem to samo dla dobra świata :P
  0
 • Users Avatars Mini
  adam pisze: 2008-08-01 22:33
  Duża strata, zobaczymy co będzie dalej. Fajnie że ciągle bedą robili produkty ODM takie jak Porsche Design. Powodzenia
  0
 • Users Avatars Mini
  zawiasa pisze: 2008-08-02 00:24
  SE też powinien iść pod młotek, może nowy właściciel zacząłby robić dobre telefony a firma przestałaby przynośić ciągle straty.
  0
 • Users Avatars Mini
  wicher pisze: 2008-08-02 15:52
  Telefony robi dobre, a straty... cóż za dużo inwestuje w rozwijanie starych modeli
  0
 • Users Avatars Mini
  Okiennica pisze: 2008-08-03 10:41
  Informacja o Sagem a tu jakiś świr bełkoce o innej firmie. Nie smakuje, to nie jedz, ale nie musisz swoich fobii stale prezentować.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: