Siedem nowych komórek PHILIPS

Newsy
Opinie: 31

Opracowanie na podstawie materiałów Philips Consumer Communications. 

  

Aż 7 nowych modeli telefonów komórkowych przygotował Philips do prezentacji podczas tegorocznych targów CeBIT. Po raz pierwszy na świecie będą one wyposażone w nową opcje - możliwość ściągnięcia i wgrania do telefonu nowych gier.

Philips wprowadza nową strategię w dziedzinie telefonów komórkowych. Wszystkie nowe modele tego producenta mają być dostępne na rynku pod nazwą "Fisio". Będą one występować w trzech seriach. Seria Fisio 300 jest przeznaczona dla początkujących i niezbyt wymagających użytkowników. Telefony średniej klasy znajdą się w serii Fisio 600. Natomiast telefony z najwyższej półki, o najlepszych parametrach, będą produkowane w serii Fisio 800. Pierwsze 4 modele Fisio, winny być zaprezentowane podczas tegorocznego CeBIT'u. 

Poza tym na targach Philips przedstawi 3 słuchawki będące kontynuacją dotychczasowych linii modeli Azalis oraz Xenium.  Na pełne wdrożenie nowej strategii musimy więc jeszcze trochę poczekać.
Philips, dzięki współpracy ze swoimi partnerami, wprowadził w swoich najnowszych telefonach funkcje znane i kojarzone dotychczas głownie z telefonami Nokia. Chodzi mianowicie o możliwość wyświetlania loga operatora oraz ściągania i wgrywania dzwonków. Philips jako pierwszy producent, wprowadził, w niektórych z przedstawionych modeli, opcję ściągnięcia od operatora gier i zapisania ich w telefonie.

 

Stare szaty - nowe możliwości
Philips dokonał bardzo istotnego rozwinięcia swoich modeli z linii Azalis i Xenium. Azalis 268 to telefon docelowo przeznaczony dla młodych odbiorców, natomiast model 288 powinien zainteresować, wg założeń producenta, ich rodziców. Telefony są lekkie, ważą po 99 gramów. Oba umożliwiają odbiór dzwonków poprzez SMS'y. Użytkownik może też skomponować własne melodie dzwonków i wysłać je do znajomych SMS'ami. 

Telefony posiadają przeglądarkę WAP w wersji 1.1, alarm wibracyjny, słownik T9 (miejmy nadzieję, że również polski) oraz wybieranie głosowe. Dodatkowo Azalis 288 posiada funkcję kalendarza oraz zintegrowany modem, pozwalający na przesyłanie danych z szybkością 9,6 kbit/s. Może też odbierać i wysyłać faksy. Oba modele mają pojawić się na rynku europejskim w kwietniu br. Sugerowane przez producenta ceny to 203 Euro za model 268 i 230 Euro za Azalis'a 288. Na razie telefony te nie posiadają funkcji ściągania gier. Do czerwca br. producent ma podjąć decyzję o ewentualnym wyposażeniu modeli 268 i 288 w tą funkcję. Warto więc może wstrzymać się chwilę z zakupem tych telefonów.

Telefon GPRS Xenium 9660 waży zaledwie 85 gramów. Może zestawić do 2 kanałów GSM, w celu osiągnięcia przesyłu danych o prędkości 26,8 kbit/s. Jego pozostałe funkcje to: książka adresowa pozwalająca na zapamiętanie 300 pozycji zawierających adres i 5 numerów telefonów, przeglądarka WAP (wersja 1.2), port USB, IrDA, wbudowany system głośnomówiący, wybieranie głosowe, prowadzenie głosowe po menu, notatki głosowe, opcja otrzymywania loga i dzwonków przez SMS oraz equalizer do polepszania jakości dźwięku.

Poza tym Xenium jest przystosowany do współpracy z urządzeniami technologii Bluetooth. Nowe Xenium ma pojawić się na rynku w IV kwartale 2001. 

 

Fisio to przyszłość
Pierwsze telefony z serii Fisio 300 to modele 310, 311 i 312. Fisio 310 ma się pojawić na rynku w lipcu 2001 i kosztować około 150Euro. Jak wszystkie nowe modele Philipsa, 310 obsługuje wybieranie głosowe i prowadzenie głosowe po menu. Fisio 311 (180Euro) posiada ponadto przeglądarkę WAP (wersja 1.1). Fisio 312 ma posiadać te same funkcje, co model 311 oraz dodatkowo obsługiwać pakietową transmisję danych GPRS. Ma on łączyć dwa kanały GSM, w celu odbierania danych z prędkością 26,8 kbit/s. Ma być dostępny w sklepach IV kwartale br. i również obsługiwać download gier. 

W maju natomiast pojawi się w sprzedaży GPRS Fisio 610. Waży 90 gramów i także może przesyłać dane z szybkością 26,8 kbit/s. Poza obsługą GPRSu, telefon posiada również wewnętrzny modem, który umożliwia wysyłanie i odbieranie danych oraz faksów. Telefon posiada alarm wibracyjny, wybieranie głosowe, prowadzenie głosowe po menu, notatki głosowe, przeglądarkę WAP w wersji 1.1 oraz słownik T9. Ten model ma kosztować około 400 Euro.

Trzeba przyznać, że nowa oferta Philipsa wydaje się bardzo interesująca. Z jej bogactwa mógłby skorzystać prawie każdy, znajdując jakiś telefon dla siebie. Teraz czekamy już tylko na pojawienie się zaprezentowanych modeli na rynku. A wtedy na pewno przedstawimy ich dokładne testy.

Opinie:

Opinie archiwalne (31):

Komentuj

Komentarze / 31

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: