Siemens miał dobry rok

Newsy
Opinie: 1

Niemiecki Siemens zdobywa coraz silniejszą pozycję na rynku telefonów komórkowych. Z danych opublikowanych w czwartek przez instytut Gartner Dataquest wynika, że koncern zajmował po trzech kwartałach ubiegłego roku drugą pozycję na rynku zachodnioeuropejskim. Udział Siemensa wzrósł w trzecim kwartale o 4,6 punktu procentowego do 16,7 procent. Przeskoczył w ten sposób amerykańską Motorolę - drugiego producenta na świecie i francuskiego Alcatela. Światowy lider na rynku telefonów komórkowych - fińska Nokia, również zwiększyła swój udział o 4,6 procent i obecnie kontroluje 31,3 procent rynku w Europie Zachodniej. Nokia ma opublikować swoje wyniki za rok 2000 30 stycznia. Trzecie miejsce zajmuje Alcatel, którego udział w trzecim kwartale spadł do 11,3 procent z 12,4 procent w drugim kwartale. Udział szwedzkiego Ericssona, który w piątek ma opublikować wyniki za rok 2000, spadł z 11,2 do 10,4 procent.
Udział Motoroli w rynku europejskim spadł z 13,2 do 9,9 procent. W grudniu Gartner Dataquest opublikował raport, który pokazał, że Nokia i Siemens zdobywają coraz większą część światowego rynku telefonów kosztem Motoroli i Ericssona (Reuters).

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-05 21:02
    że koncern zajmował po trzech kwartałach ubiegłego roku drugą pozycję na rynku zachodnioeuropejskim. Udział Siemensa wzrósł w trzecim kwartale o 4,6 punktu procentowego do 16,7 procent. Przeskoczył w ten sposób amerykańską Motorolę - drugiego producenta na świecie i francuskiego Alcatela. Światowy lider na rynku telefonów komórkowych - fińska Nokia, również zwiększyła swój udział o 4,6 procent i obecnie kontroluje 31,3 procent rynku w Europie Zachodniej. Nokia
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: