Siemens wycofał się z produkcji urządzeń Gigaset

Newsy
Żródło: ARQUES Industries
Opinie: 0

ARQUES Industries AG z siedzibą w Starnberg sfinalizował zakup 80,2 proc. udziałów w spółce Siemens Home and Office Communication Devices GmbH & Co. KG (SHC) od firmy Siemens AG. Po akceptacji uzyskanej od Europejskiego Urzędu Antymonopolowego, transakcja nabrała mocy z dniem 1 października 2008 r. Siemens pozostawił w swoim posiadaniu 19,8 proc. udziałów w zależnej od ARQUES spółce.

W wyniku przejęcia, 1 października 2008 r. SHC zmieniła nazwę na Gigaset Communications GmbH. Nowa nazwa firmy odzwierciedla wysoką pozycję marki Gigaset na rynku i jej znaczenie, jako synonim bezprzewodowych telefonów. W samych Niemczech co drugie gospodarstwo domowe posiada telefon Gigaset. W Europie co piąte gospodarstwo domowe korzysta z telefonu tej marki. Gigaset Communications z siedzibą w Monachium, jest europejskim liderem i jednym z największych światowych producentów telefonów bezprzewodowych. Obok telefonów Gigaset, spółka specjalizuje się także w szerokopasmowym sprzęcie sieciowym oraz urządzeniach domowej rozrywki. W fiskalnym roku 2007 SHC uzyskało przychody w wysokości 790 milionów Euro. Dwie trzecie przychodu wygenerowała sprzedaż telefonów Gigaset. Zatrudniająca 2100 pracowników w 17 krajach firma utrzymuje swoją globalną pozycję i dystrybuuje produkty w ok. 70 krajach na całym świecie. Największą placówką, zatrudniającą ok. 1440 pracowników jest zakład produkcyjny w niemieckim Bocholt.

Od 1 października 2008 r. do Zarządu Gigaset Communications przyjęty został Oliver Apelt odpowiedzialny za działalność operacyjną. Oliver Apelt będzie pracował razem z Dyrektorami Zarządzającymi spółki - José Costa e Silva i Thomasem Kresserem. Jako Wiceprezydent ds. Operacyjnych w spółce-właścicielu, firmie ARQUES, 37-letni Oliver Apelt zarządzał firmami z grupy BEA, które również należą do portfolio Grupy ARQUES.

Zarząd ARQUES planuje dalszą ekspansję Gigaset Communications na rynku i utrzymanie przez markę pozycję lidera w segmencie produktów premium. W tym celu, portfolio produktów będzie bazowało na urządzeniach gwarantujących spodziewany profit. Firma zamierza osiągnąć zakładany wzrost poprzez wprowadzenie na rynek znacznej liczby innowacyjnych produktów z różnych segmentów, w tym urządzenia VoIP, a także zwiększenia aktywności na międzynarodowych rynkach. W celu właściwego pozycjonowania nowych produktów Gigaset na rynku, ARQUES będzie używał marki Siemens przez kolejne dwa lata.

W wyniku transakcji skonsolidowany rachunek Grupy ARQUES nie ulegnie zasadniczej zmianie. Dzięki atrakcyjnej cenie zakupu udziałów oraz trwałych zasobów kapitałowych, transakcja spowoduje wzrost wartości kapitału ARQUES oraz wskaźnika finansowania działalności. Zadaniem Gigaset Communications jest utrzymanie sprzedaży na opłacalnym poziomie oraz i generowanie dodatnich przepływów pieniężnych.

ARQUES Industries AG, Starnberg, Niemcy, (www.ARQUES.de) zajmuje się restrukturyzacją przejmowanych i zależnych przedsiębiorstw, zwiększając ich konkurencyjność i generowane przychody. ARQUES Industries AG jest notowany na giełdzie we Frankfurcie (symbol AQU) oraz uwzględniony w indeksie SDAX.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: