Słowacja i Gruzja liderami 3G w naszym regionie

Newsy
Żródło: Informa
Opinie: 2

Według danych Informa Telecoms & Media, liczba aktywacji WCDMA (3G) w Europie przekroczyła na koniec maja 2008 100 mln. Liczba ta została osiągnięta po 5 latach od uruchomienia pierwszej komercyjnej sieci 3G w naszym regionie. Na koniec maja liczba aktywacji WCDMA wynosiła 101.5 mln, w porównaniu do 910.8 mln wszystkich aktywacji komórkowych w Europie. Penetracja WCDMA w naszym regionie wynosi obecnie 11.1%. Kraje o najwyższej penetracji WCDMA to Włochy, Austria, Szwecja i Wielka Brytania.

W regionie Europy Centralne i Wschodnie penetracja jest znacznie niższa niż w krajach Zachodniej Europy. Liczba aktywacji w tym regionie wynosi 7.8 mln (penetracja 1.9%). Penetracja WCDMA przekroczyła 10% tylko na Słowacji i w Gruzji.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2008-06-24 17:53
  I nie ma się co dziwić, bo to są małe kraje posiadające spore obszary niezamieszkałe (jechałem przez Słowację i po wyjechaniu z Tatr widziałem spore obszary niemal puste). W takich warunkach nieporównanie łatwiej niż w gęściej zaludnionej i większej Polsce rozbudować sieć 3G.
  0
 • Users Avatars Mini
  biotyt pisze: 2008-06-24 18:56
  Na Słowacji gęstość zaludnienia nie jest dużo niższa niż w naszym kraju lecz ludzie mieszkają w większych skupiskach co pozwala na szybsze pokrycie zasięgiem o czym napisałeś. U nas ludność poza większymi miastami jest dość równomiernie rozłożona, wystarczy popatrzeć na mapy czy będąc w podróży, co chwila jakieś małe wioski i wioseczki.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: