OnePlusy pobierają w Polsce dane szybciej niż iPhony

Newsy
Opinie: 0
Udziały marek smartfonów w testach w sieciach mobilnych

Speedtest.pl opublikował raport z pierwszego kwartału 2022 dotyczący pomiarów prędkości internetu w Polsce. Najpopularniejszym producentem wśród urządzeń mobilnych z których wykonywano testy prędkości internetu mobilnego był Samsung z 40% udziałem. Na drugim miejscu znalazło się Xiaomi z 19% udziału, a na trzecim Huawei z 7,5% udziałem w liczbie wszystkich testów.

Speedtest.pl udostępnił też dane, które ze smartfonów okazały się statystycznie najszybsze, pod warunkiem, że przynajmniej 1% testów był wykonany z urządzeń danego producenta. Pierwsze miejsce zajął OnePlus ze średnią prędkością pobierania 68 Mbps. Na drugim miejscu znalazł się Apple z 52 Mbps, a trzecia pozycja przypadła Sony z 46 Mbps. Poza podium znalazł się Samsung z 45 Mbps, oraz Xiaomi z 44 Mbps.

Średnia prędkość pobierania z urządzeń mobilnych wyliczona na bazie ponad 800 tysięcy testów to 42,1 Mbps, a na pierwszym miejscu wśród operatorów w dalszym ciągu znajduje się T-Mobile z 46,5 Mbps pobierania. Speedtest.pl zwraca uwagę, że różnice pomiędzy trzema operatorami z naszym internetem się zmniejszyły względem poprzednich raportów kwartalnych.

Dla porównania w raporcie Speedtest.net od Ookla o którym pisaliśmy 19 kwietnia 2022 to iPhone’y osiągnęły najszybsze pobieranie w testach prędkości, a najszybszym modele telefonu był Samsung Galaxy S22 Ultra. Pamiętajmy jednak, że to różne raporty z różną metodologią przygotowania statystyk.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: