T-Mobile wyłącza sieć 3G i wymienia najstarsze karty SIM

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
T-Mobile wyłącza sieć 3G

T-Mobile w specjalnym komunikacie prasowym przedstawił wstępne etapy wyłączania technologii 3G w swojej sieci. Przez 3G przesłanych jest już mniej niż 3% danych.

Krok pierwszy – wyłączanie 3G i wzrost pojemności sieci LTE

Wyłączanie sieci 3G rozpoczęto od częstotliwości z zakresu 2100 MHz. W pierwszej kolejności wyłączenia objęły obszary, w których T- Mobile nie oferuje technologii 5G. Dla klientów korzystających z usług w tych obszarach oznacza to realny wzrost pojemności sieci LTE o ponad 10%, a także wzrost maksymalnych dostępnych prędkości. Od stycznia średnia prędkość pobierania danych w rankingu speeedtest.pl dla klientów T- Mobile wzrosła o ponad 11 Mbps.

Krok drugi – wyłączanie 3G na rzecz 4G i 5G

W drugim etapie T-Mobile wyłączał sieć 3G na częstotliwościach 2100 MHz tam, gdzie oferujemy również technologię 5G. W tych miejscach zwolnione częstotliwości przeznaczane są zarówno na obsługę technologii LTE i 5G. Co ważne, wszystkie te zmiany, udało się przeprowadzić bez nawet chwilowych utrudnień w działaniu sieci, czy pogorszenia jakości usług, z jakich korzystają klienci posiadający urządzenia 3G.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami całkowite wyłączenie sieci 3G planowane jest nie później niż w 2023 roku.

Klientów, którzy wciąż posiadają stare karty SIM, nie obsługujące technologii 4G i 5G, operator zaprasza do punktów sprzedaży, gdzie ich karty zostaną bezpłatnie wymienione na nowe.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: