Użytkownicy Wapstera otrzymują reklamy Banku Śląskiego

Newsy
Opinie: 2

CT Creative Team S.A., spółka z Grupy Elektrim, operator serwisu internetowego Wapster rozpoczęła zapowiadane wcześniej rozsyłanie reklam poprzez SMS'y. Wiadomości docierają z numeru 0526 i dotychczas zawierały reklamy Banku Śląskiego i portalu Expander. Większość zarejestrowanych użytkowników jest zdziwiona tym, że otrzymują rzeczone, reklamowe SMS'y. Wapster odpowiada im w ten sposób:

 

Cytat z listu:

 

"Przesyłanie SMS-ów reklamowych przez CT Creative Team odbywa się na podstawie umowy zlecenia.
Oświadczamy ze SMSy reklamowe, które są wysyłane do użytkownikow Wapstera, są wysyłane przez firmę CT Creative Team S.A. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Oławskiej 2. SMSy reklamowe są wysyłane tylko do zarejestrowanych użytkowników serwisu, którzy wyrazili zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Zapis dotyczący zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych, marketingowych i promocyjnych znajduje się na stronie serwisu Wapster <https://www.wapster.pl/newaccountform.asp> i każdy rejestrujący się użytkownik ma do wyboru zaznaczenie opcji "tak" lub "nie". CT Creative Team oświadcza, że baza danych osobowych użytkowników serwisu WapSter nigdy nie była oraz nie będzie udostępniona jakiemukolwiek zleceniodawcy. Zbierane przez nas dane osobowe przechowywane są z największą starannością zgodnie z wymogami wynikającymi z Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku. (DZ.U. z 97, Nr 133, poz. 883, ze zm.)
Łączymy wyrazy szacunku
CT Creative Team SA"

 

W lutym tego roku, gdy pisaliśmy o możliwości rozsyłania reklam przez Wapstera otrzymaliśmy od firmy CT Creative Team SA następujące sprostowanie:

 

"W nawiązaniu do informacji umieszczonej na stronie www.gsmonline.pl w dniu 22 lutego 2001 roku dot. otrzymywania reklam za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS, CT Creative Team S.A. uprzejmie prosi o zamieszczenie następującego sprostowania: CT Creative Team S.A. nie znajduje zrozumienia dla komentarza redaktorskiego dot. informacji o możliwości otrzymywania reklam za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS. Informujemy, iż reklamy za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS będą otrzymywali tylko użytkownicy serwisu www.wapster.pl, którzy wyrażą zgodę na ich otrzymywanie. Jednocześnie wyjaśniamy, iż nasz serwis jest dostępny dla wszystkich chętnych niezależnie od tego, czy wyrażą lub nie wyrażą zgody na otrzymywanie reklam.

Creative Team S.A."

 

Z otrzymanych wcześniej informacji wynikało, że użytkownicy serwisu będą dodatkowo godzić się na otrzymywanie reklam nie związanych w żaden sposób z promocją i marketingiem firmy CT Creative Team SA. Na  przetwarzanie związane z działalnością promocyjną firmy CT Creative Team użytkownicy mogą opcjonalnie zgodzić wybierając "TAK" przy klauzuli o zgodzie na przetwarzanie danych w formularzu rejestracji.

Cytat z formularza rejestracyjnego:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez "CT Creative Team" S.A. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Oławskiej 2 oraz Elektrim S.A. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pańskiej 77/79, dla celów statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Jednocześnie potwierdzam, że przedstawione przeze mnie dane osobowe są prawdziwe."

Według informacji uzyskanych od przedstawiciela działu PR Creative Team S.A. pana Krzysztofa Krysty firma ta planuje w najbliższej przyszłości wysyłać kolejne oferty promocyjne innych podmiotów (firm), nie należących do grupy Elektrim, przy wykorzystaniu bazy numerów telefonicznych serwisu Wapster.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  grzesiek pisze: 2001-04-19 23:39
  Byłem zdziwiony od kogo przychodzą te sms-y, a to zasługa Wapstera. Na razie dostaję 1 sms dziennie, ciekawe jak będzie dalej.:-)
  0
 • Users Avatars Mini
  peacock pisze: 2001-04-20 03:18
  Z tego co mi wiadomo (niestety zarejestrowałem się na wapsterze), to zgodnie z ustawą o danych osobowych każda ujęta w bazie osoba ma prawo do wymazania swoich danych z bazy na własne żądanie, i to własnie chcę zrobić i właśnie mi się to udało, wystarczy wejść na stronę www.wapster.pl, zalogować się i zmodyfikować dane dotyczące konta! Pozdrawiam i wiem, że następnym razem dokładnie będę czytał wszystkie opcje które zaznaczam (była tam co prawda tylko o promocji) Peacock
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: