Vivendi Universal prawdopodobnie kupi Global TeleSystems

Newsy
Opinie: 1

Koncern Vivendi Universal poinformował, że jest zainteresowany nabyciem wschodnioeuropejskiego oddziału firmy telekomunikacyjnej Global TeleSystems. Wschodnioeuropejski oddział GTS nadzoruje operacje firmy w Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii, tzn. tam gdzie Vivendi nie jest tak dobrze umocowane jak jego główny europejski konkurent Deutsche Telecom. Niemiecki koncern inwestuje w regionie za pośrednictwem węgierskiego operatora telekomunikacyjnego Matav. W Polsce Vivendi musi szukać uzupełnienia lub alternatywy dla współpracy z Elektrimem, która stanęła pod znakiem zapytania od kiedy polska firma zdecydowała się na związek z DT.

Global TeleSystems jest zarejestrowaną w USA firmą, która świadczy usługi operatorom telekomunikacyjnym, firmom ISP i koncernom w zakresie telekomunikacji, głównie w krajach europejskich. Mimo dużej liczby klientów – 100 tys. klientów biznesowych a pośród nich 180 dostawców usług telekomunikacyjnych – i przychodów na poziomie 850 mln USD (1999 r.), firma od kilku lat notuje narastające straty, które w zeszłym roku sięgnęły ponad 600 mln USD. Pośród wszystkich przedsięwzięć GTS tylko sieć optyczna Ebone przynosi zyski.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-05 21:04
    jego główny europejski konkurent Deutsche Telecom. Niemiecki koncern inwestuje w regionie za pośrednictwem węgierskiego operatora telekomunikacyjnego Matav. W Polsce Vivendi musi szukać uzupełnienia lub alternatywy dla współpracy z Elektrimem, która stanęła pod znakiem zapytania od kiedy polska firma zdecydowała się na związek z DT. Global TeleSystems jest zarejestrowaną w USA firmą, która świadczy usługi operatorom telekomunikacyjnym, firmom ISP i koncernom w zakresie telekomunikacji, głównie w krajach europejskich. Mimo dużej liczby klientów – 100 tys. klientów biznesowych a pośród nich 180 dostawców usług telekomunikacyjnych – i przychodów na poziomie 850 mln
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: