Orange Smart Water działa już w 33 miastach w Polsce

Newsy
Opinie: 0
Orange Smart Water działa już w 33 miastach w Polsce

33 miasta w Polsce korzystają z inteligentnego systemu zarządzania siecią wodociągową Orange Polska. System Smart Water oferuje zdalny odczyt wodomierzy, codzienne bilansowanie przepływów i monitoring sieci wodno-kanalizacyjnej przez całą dobę. Umożliwiają to specjalne nakładki montowane na wodomierzach. To one, dzięki wbudowanej karcie SIM, wysyłają dane o przepływach wody. Ich analiza to źródło wiedzy m.in. o awariach sieci, wzroście zużycia w konkretnym budynku czy próbach manipulowania wodomierzem.

W 2021 roku zainstalowano blisko 19 tys. inteligentnych nakładek, które wysłały blisko 70 mln raportów o tym, co się dzieje z wodą w sieci wodociągowej.

System upraszcza też zadania pracowników zakładów wodno-kanalizacyjnych. Odczyty ze wszystkich wodomierzy i dane do rozliczeń są dostępne za jednym kliknięciem.

W Witkowie i Kłecku prawie cała sieć wodociągowa będzie „smart”. Łącznie do 2026 roku Orange zamontuje tam 6200 inteligentnych nakładek, a do końca 2031 będzie świadczyć usługi zdalnego odczytu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: