Na co zmienić nasz internet domowy?

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Zmiana naszego operatora stacjonarnego internetu – to łatwe i może nam się bardzo opłacać

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement

W pandemii abonenci usług telekomunikacyjnych zaczęli doceniać możliwość korzystania w domu ze stabilnego, stacjonarnego internetu bez limitu danych. Takie łącze daje bowiem gwarancję bezproblemowej zdalnej pracy i uczestniczenia w lekcjach na odległość. Dzięki zaś odpowiednio dużym przepływnościom, ich użytkownicy nie mają problemów korzystając ze streamingu: Play NowViaplayNetflixaHBO GO lub Amazon Prime Video. Jak jednak pokazują wyniki badania konsumenckiego dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowanego w lutym 2021 r. powodem wyboru konkretnej oferty internetu stacjonarnego jest najczęściej nadal korzystna cena. Tak zadeklarowało 42 proc. respondentów i jest to jak najbardziej racjonalne. Na rynku internetowym w Polsce jest bowiem spora konkurencja i nie należy się bać zmiany dostawcy internetu, gdy ten oferuję nam bardziej atrakcyjne cenowo warunki za dobrej jakości łącze.

Zmiana operatora nie boli

W tym kontekście warto rozważyć zmianę dostawcy internetu na Playa, który już jakiś czas temu wszedł na rynek z ofertą usług stacjonarnych. Operator ten ma od wielu lat bardzo mocną pozycję na rynku komórkowym, ale już nie ogranicza się tylko do tego segmentu. Stanął w szranki z telekomami, które od dawna oferują usługi światłowodowe i telewizyjne.

Z umową terminową lub bez

Play świadczy usługę szybkiego internetu stacjonarnego w oparciu o sprawdzoną technologię zapewniającą stabilne łącza o dużych przepustowościach. Na rynku trudno znaleźć atrakcyjniejszą cenowo ofertę na internet stacjonarny od tej, która jest w Play. Teraz w specjalnej promocji przy umowie na 24 miesiące łącze o przepływności 150 Mb/s  można już mieć za 40 zł miesięcznie (po rabatach za e-fakturę, zgody marketingowe i terminowe płatności), 300 Mb/s kosztuje 50 zł miesięcznie, a 600 Mb/s – 60 zł miesięcznie. Przy czym przez pierwsze 3 miesiące jest promocja abonamentu za 0 zł (dotyczy oferty 300 i 600 Mbps).

Operator daje też możliwość podpisania z nim na internet stacjonarny umowy bezterminowej. To zaś oznacza to, że klienci mogą zrezygnować z niej w każdej chwili lub też w każdym momencie przejść na inne (szybsze lub wolniejsze) łącze. W takim przypadku za internet o prędkości 150 Mb/s trzeba zapłacić 35 zł miesięcznie, 300 Mb/s kosztuje 45 zł miesięcznie, a 600 Mb/s – 55 zł miesięcznie.

Jeszcze korzystniejszą ofertę mają klienci Play, którzy korzystają już u niego np. z usług komórkowych. Dokupienie internetu stacjonarnego na okres 24-miesięcy o przepływności 150 Mb/s kosztować ich będzie zaledwie 30 zł miesięcznie, wyższej opcji, tj. 300 Mb/s – 40 zł, a 600 Mb/s – 50 zł miesięcznie. Klienci decydujący się na internet stacjonarny w Playu dostają bezpłatnie też router - płaci się tylko jednorazowo 50 zł za instalację.

Instalacja to bułka z masłem

Operator zadbał też o to, by proces instalacji usługi stacjonarnej był jak najprostszy. Wystarczy więc zadzwonić na infolinię i konsultant umówi wizytę montera w dogodnym dla nas terminie. Przed wykonaniem telefonu warto oczywiście sprawdzić, czy pod danym adresem możliwe jest zamontowanie stałego łącza Play. Robi się to sprawnie w wyszukiwarce, którą na swej stronie udostępnia operator.

Zaletą korzystania z oferty sieci Play jest to, że wszystkie usługi telekomunikacyjne, które są potrzebne w domu (telefon, internet mobilny i stacjonarny, tv) można zamówić w jednym miejscu i opłacić wygodnie na jednym rachunku bez zbędnej papierologii i podpisywania wielu umów.

Centrum wiedzy czeka na klientów

Dodatkowo operatorowi zależy, by jego klienci świadomie decydowali się na korzystanie z wybranych, konkretnych usług. Dlatego też Play zdecydował się na utworzenie dla nich specjalnego serwisu, który stanowi kompendium wiedzy na temat internetu stacjonarnego i pozostałych usług oferowanego w sieci Play. Oprócz porad, jaka konkretnie oferta może być najlepsza dla danego klienta, można tam znaleźć informacje na temat bezpieczeństwa sieci domowej i optymalizacji działania WiFi, a także inne użyteczne wskazówki. Centrum wiedzy Play sprawia, że jego użytkownik staje się internetowym specjalistą, który nie tylko świetnie radzi się sobie z różnego typu problemami, ale może też w tym zakresie być doradcą dla innych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: