Traffic Management 2.0 z aplikacją Grüne Welle Wien - wiemy, kiedy będzie zielone światło

Newsy
Opinie: 0
Traffic Management 2.0 z aplikacją Grüne Welle Wien - wiemy, kiedy będzie zielone światło

Wiedeń i Kapsch TrafficCom prowadzą projekt Traffic Management 2.0 z aplikacją Grüne Welle Wien.

Pod hasłem Traffic Management 2.0  będzie się kryć zestaw różnych działań i elementów składowych. Obejmą one sieciową sygnalizację świetlną, która zapobiega zatorom i przełączają się na zielone w przypadku zbliżających się tramwajów, po inteligentny system nawigacji, który przewiduje krytyczne sytuacje drogowe w czasie rzeczywistym, pomaga aktywnie omijać korki i chroni wrażliwe obszary, takie jak szkoły.

 

W dłuższej perspektywie celem jest, aby funkcje Traffic Management 2.0 były dostępne również bezpośrednio w pojazdach. W ten sposób Wiedeń będzie dobrze przygotowany na nadchodzące innowacje, takie jak jazda autonomiczna.

 

Aplikacja Grüne Welle Wien jest pierwszym etapem projektu Traffic Management 2.0. Umożliwi rowerzystom i kierowcom samochodów poruszanie się w ruchu miejskim przy znacznie mniejszym wysiłku i stresie.

 

Aplikacja pokazuje z jaką prędkością – w ramach dozwolonego ograniczenia prędkości –można dojechać do następnego światła tak, aby nadal było zielone lub ile sekund będzie świecić się jeszcze na czerwono. Pozwoli to zwolnić i przejechać na zielonym bez zatrzymywania.

 

W przypadku samochodów pozwala to zaoszczędzić do 15 procent paliwa i emisji. Podczas jazdy na rowerze aplikacja pozwala idealnie dopasować wysiłek fizyczny do zielonych faz i płynniej podróżować po mieście.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: