Apple przelał 4000 firmom z Europy 20 mld euro

Newsy
Opinie: 0
Apple przelał 4000 firmom z Europy 20 mld euro

Apple ogłosiło, że koszty europejskich dostawców wzrosły od 2018 r. o ponad 50 procent.

W ciągu ostatnich pięciu lat łącznie była to kwota 85 miliardów EUR, a w samym 2022 r. – ponad 20 miliardów EUR.

Dostawcami jest ponad 4000 europejskich firm.

Apple ocenia, że wspiera obecnie ponad 2,6 miliona miejsc pracy w Europie.

Dla Apple w Europie pracują m.in. TRUMPF, STMicroelectronics, ams, DSM Engineering Materials, Infineon, Solvay, Viscom, Victrex, Robert Bosch i VARTA Microbattery.

TRUMPF to rodzinne przedsiębiorstwo technologiczne z siedzibą w Ditzingen w Niemczech – to światowy lider sektora laserów, maszyn i technologii przemysłowych. Zaawansowane technologicznie komponenty produkowane przez tę firmę są montowane w wielu produktach Apple. Jednym z takich rozwiązań jest minilaser stosowany w czujniku zbliżeniowym iPhone’a, który wyłącza ekran, gdy w pobliżu zostanie wykryty obiekt. Pozwala to na oszczędzanie energii i zapobiega przypadkowym dotknięciom, na przykład wtedy, gdy przykłada się iPhone’a do ucha. Do tej pory firma TRUMPF wyprodukowała i dostarczyła Apple przeszło miliard takich minilaserów.

STMicroelectronics, globalny producent półprzewodników mający silną bazę we Francji i Włoszech, projektuje i produkuje czipy, dzięki którym urządzenia Apple wyróżniają się wiodącą na rynku wydajnością i znakomitą energooszczędnością. Firma od wielu lat wraz z Apple opracowuje czujniki, systemy zarządzania energią i bezprzewodowe układy scalone do iPhone’a i innych produktów Apple. W ramach prowadzonej w Europie działalności STMicroelectronics zatrudnia ponad 27 000 osób. Do tego w 2023 r. przeznacza przeszło 3,5 miliarda EUR na zwiększenie swoich globalnych zdolności produkcyjnych. W tym celu inwestuje m.in. we Francji i Włoszech, czyli ośrodkach, które produkują także komponenty do urządzeń Apple. Większe możliwości produkcyjne pozwolą zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie Apple na mikrokontrolery, a także na bezprzewodowe, analogowe i mieszane układy scalone. Od 2021 r. procesy realizowane przez STMicroelectronics w związku z obsługą Apple są zasilane w 100 procentach energią odnawialną.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: