Kosmiczny ASUS Zenbook Fold 17 OLED za 2 tygodnie w Berlinie

Newsy
Opinie: 0
Asus Zenbook 17 Fold OLED

ASUS Zenbook Fold 17 OLED to pierwszy na świecie laptop, który ma składany na pół ekran. Trudno w zasadzie powiedzieć czy to bardziej laptop, czy też wyjątkowo duży tablet. Specyfikację ma jak mocny laptop z Windows 11. Jest Intel i7 12 generacji i Thunderbolt 4. Z drugiej strony po rozłożeniu na płasko wygląda jak 17,3 calowy tablet – składa się wówczas z samego ekranu. Klawiatura z touchpadem ma formę osobnej przystawki. ASUS Zenbook Fold 17 OLED można zgiąć w pół pod kątem i część ekranu przykryć klawiaturą - wtedy jest laptopem z ekranem 12,5 cala. Można również klawiaturę położyć obok i wykorzystać cała powierzchnie rozłożonego ekranu o przekątnej 17,3 cala. Kolejną opcją jest całkowita rezygnacja z klawiatury i korzystanie z ASUS Zenbook Fold 17 OLED jak z klasycznego tabletu z dotykowym ekranem. Kombinacji jest więc sporo.

Oficjalna premiera ASUS Zenbook Fold 17 OLED odbędzie się 31 sierpnia 2022 o godzinie 14:00. Wówczas dowiemy się więcej o szczegółach specyfikacji.

Najważniejszym elementem tej konstrukcji jest 17,3 calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1920 i proporcjach 4:3, który jest giętki i może zostać złożony na pół, osiągając wówczas rozdzielczość 1920 x 1280 o proporcjach 3:2. W obu przypadkach proporcje są bardziej zbliżone do kwadratu niż w większości laptopów na rynku.

Do tej pory jeszcze żadne urządzenie 2w1 nie przekonało mnie do swojej wygody bardziej niż nowoczesny, lekki, ale jednak klasyczny w formie laptop z klawiaturą, gładzikiem i ekranem na zawiasie. Być może właśnie ASUS Zenbook Fold 17 OLED tego dokona. Oby tylko starczyło miejsca na wszystkie odpowiednio mocne podzespoły jak w klasycznych laptopach. Duży ekran będzie na nic, jeśli nie da się go wykorzystać do obróbki grafiki czy montażu wideo.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: