ATM to teraz Atman - jest oficjalna zmiana nazwy

Newsy
Opinie: 0
ATM to teraz Atman - jest oficjalna zmiana nazwy

Warszawska spółka ATM S.A. zmienia nazwę na Atman sp. z o.o., by uspójnić komunikację i lepiej zidentyfikować się z marką Atman, którą od wielu lat budowała dla swoich usług teleinformatycznych. Nowa nazwa spółki zaczęła funkcjonować 9 września 2021 r.

 

Decyzja o zmianie jest zwieńczeniem wieloletnich działań promocyjnych wokół marki Atman, których ważnym elementem było wprowadzenie w 2017 r. nowego logo dla marki wraz z hasłem „non-stop-data”.

 

Pod koniec września br. Atman oddaje do użytku kolejny obiekt w ramach rozbudowy Centrum Danych Atman Warszawa-1 na Pradze-Południe. Budynek F6 z sześcioma komorami serwerowymi zwiększa podaż powierzchni kolokacyjnej o 1440 mkw. netto, a łączna powierzchnia centrów danych Atmana (3 lokalizacje) wraz z F6 wynosi 10 800 mkw. netto. W związku z niesłabnącym zapotrzebowaniem na usługi przetwarzania i przechowywania danych, a także rozwojem edge computingu, Atman planuje w najbliższych latach kolejne inwestycje w rozbudowę swojej infrastruktury data center w Polsce.

 

ATM rozpoczął działalność na polskim rynku teleinformatycznym na początku lat 90. Inwestycje we własną metropolitalną sieć światłowodową (MAN) w Warszawie i jej centrum zarządzania NOC doprowadziły do powstania w 2001 r. sieci światłowodowej o nazwie „Atman”. Od tego czasu firma systematycznie inwestowała w infrastrukturę ICT i budowała bogate portfolio usług z zakresu transmisji, przetwarzania, przechowywania i bezpieczeństwa danych – wszystkie świadczone pod marką handlową Atman.

 

Obok krajowej sieci światłowodowej Atman, firma jest obecnie operatorem trzech ośrodków przetwarzania danych: Centrum Danych Atman Warszawa-1, Centrum Danych Atman Warszawa-2 i Centrum Danych Atman Katowice-1.

 

W dniu 9 września 2021 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy zarejestrował zmianę nazwy ATM S.A. na Atman sp. z o.o. Firma Atman sp. z o.o. kontynuuje działalność ATM S.A. w zakresie wszystkich praw i obowiązków wynikających z wcześniej zawartych przez ATM S.A. umów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: