e-bilet autostradowy e-TOLL w aplikacji IKO

Newsy
Opinie: 0
e-bilet autostradowy e-TOLL w aplikacji IKO

Od 9 marca kierowcy korzystający z aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego mogą kupić e-bilet autostradowy w systemie e-TOLL

Elektroniczny bilet umożliwia przejazd płatnymi odcinkami autostrad: A2 (Konin-Stryków i A4 (Wrocław-Sośnica). Do tej pory użytkownicy IKO mogli płacić w aplikacji za przejazdy autostradami A1 (Toruń-Gdańsk) i A4 (Katowice-Kraków)

Użytkownik IKO, aby kupić e-bilet autostradowy w aplikacji banku, powinien wybrać zakładkę „Więcej”, a następnie: „Usługi” – „Opłaty za autostrady”¬– „Bieżące” – „Kup e-bilet autostradowy”. Potem uzupełnić: „Wybierz pojazd” – „Wybierz autostradę” – „Miejsce wjazdu i zjazdu” oraz planowaną datę i godzinę wjazdu. e-Bilet autostradowy e-TOLL można kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Jest ważny przez 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży lub do momentu zakończenia przejazdu danym odcinkiem.

Na każdy przejazd płatnymi odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) przed rozpoczęciem podróży należy obowiązkowo wykupić osobny e-bilet autostradowy dla pojazdów lekkich (samochodów osobowych, motocykli i pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony). Klient PKO Banku Polskiego nie musi dodatkowo rejestrować się ani pobierać aplikacji e-TOLL PL lub aplikacji e-TOLL BILET – wystarczy, że wykupi e-bilet autostradowy w bankowej aplikacji mobilnej IKO. Transakcja realizowana jest za pośrednictwem PKO Finat. Bilety kupione w IKO można też zwrócić w aplikacji używając funkcji „Zwróć e-bilet”, jednak można to zrobić tylko przed zadeklarowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu.

Nowa funkcja w jest stopniowo wdrażana dla klientów korzystających ze smartfonów z systemami Android oraz iOS.

IKO jest pierwszą bankową aplikacją na polskim rynku, w której można kupić e-bilet autostradowy e-TOLL. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: