CANAL+ Polska dojechał admina stron z pirackim contentem

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
CANAL+ Polska dojechał admina stron z pirackim contentem

W ramach monitoringu sieci Internet, prowadzonego przez sekcję dw. z piractwem CANAL+ Polska wykryto, że w serwisach internetowych funkcjonujących pod adresami rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl, zarządzanych przez tego samego administratora, użytkownicy tych serwisów udostępniają i tym samym rozpowszechniają, w formie plików możliwych do pobrania przez innych użytkowników, znaczne ilości utworów (ponad 240 tys.), w tym m.in. filmy i seriale, do których prawa posiada CANAL.

Administrator wskazanych wyżej serwisów zawarł z CANAL+ porozumienie, w ramach którego przekazał CANAL+ Polska domeny rapidu.net oraz darkw.pl oraz zobowiązał się do zapłaty za naruszenie praw autorskich.

Przekazane domeny wykorzystywane są obecnie do budowania świadomości wśród dotychczasowych użytkowników rapidu.net oraz darkw.pl, informując ich o legalnej ofercie serwisu CANAL+ online.

O skali nielegalnego rozpowszechniania bez zgody podmiotów uprawnionych, świadczą również dane z raportu przejrzystości firmy Google zawierające informacje o żądaniach usunięcia linków/adresów URL z wyników wyszukiwania, mogących naruszać prawa autorskie. W przypadku domeny rapidu.net Google na wniosek ponad 600 podmiotów z całego świata, w tym CANAL+ Polska, HBO, Fox, Disney, Netflix, CD Projekt, TVN i wielu innych, usunął ponad 12,6 miliona adresów URL, co plasuje ten serwis na 20 miejscu w globalnym rankingu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: