PLAY nadal sam buduje stacje bazowe, dla Plusa buduje Cellnex

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 0
PLAY nadal sam buduje stacje bazowe, dla Plusa buduje Cellnex Poland

Dziennik Rzeczpospolita przeprowadził wywiad z dyrektorem zarządzającym Cellnex Poland, Santiago Argelichem.

Z pełną treścią wywiadu można zapoznać się tutaj

Oto wybrane trzy pytania:

Jaki jest dotychczasowy wkład Cellnexu w rozbudowę sieci komórkowych w Polsce? Zbudowaliście już pierwszą stację bazową?

Odpowiedź brzmi: tak. Proszę pozwolić mi wyjaśnić, jak to działa w naszym wypadku. Mamy dwie spółki. Pierwsza to On Tower Poland, która przejęła maszty Playa i która nimi zarządza. Rozbudowujemy tę sieć, dodając do niej nowe maszty. Przy czym ich wykonawcą jest Play. Gdy kończy budować – my kupujemy maszt. W ten sposób w lipcu zakupiliśmy od Playa 31 wież. W sierpniu było ich zaś około 38. Szacuję, że do końca roku liczba ta urośnie do 250.

Czy umowa z Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem działa w ten sam sposób?

Nie. Polkomtel wysyła nam zapytanie, gdzie wybudować maszt. Po naszej stronie jest realizacja inwestycji w 100 proc.: od znalezienia odpowiedniego miasta, przeprowadzenia negocjacji, zdobycia wszystkich pozwoleń, po podpisanie umowy dzierżawy i wykonanie masztu. Są też lokalizacje, gdzie budowa trwa, ponieważ w ramach transakcji związanej z przejęciem Polkomtel Infrastruktury TowerLink Poland odziedziczyła również lokalizacje, w których to my będziemy kończyć prace budowlane. Zarówno w miejscach, gdzie budowa jest obecnie w toku, jak i w przypadku nowych konstrukcji to my będziemy odpowiedzialni zarówno za instalację, jak i za aktywację nadajników.

Ilu pracowników ma każda ze spółek?

On Tower w momencie przejęcia spółki przez nas zatrudniało około 30 osób. Obecnie mamy ponad 50 pracowników. Do końca roku będzie to około 100. Jeśli chodzi o Towerlink Poland, to zatrudnia około 400 osób i jest to już pełny zespół, którego nie musimy zbytnio powiększać. Trzeci podmiot – Cellnex Poland – również ma swoich pracowników. Są oni zatrudnieni w działach, które mogą być współdzielone: marketingu, sprzedaży, planowania, HR, usług prawnych. Spodziewamy się, że do końca roku w sumie będziemy zatrudniać około 500 osób. Biorąc pod uwagę, że chcemy rozwijać nowe biznesy i dywersyfikować działalność na inne rodzaje sieci, liczba ta może rosnąć w kolejnych latach, ale nie jestem w stanie podać jak szybko. To będzie zależało od możliwości rozwoju nowych biznesów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: