Ministra od cyberbezpieczeństwa może ścigać prokuratura - zgłosiła go NIK

Newsy
Opinie: 0
Janusz Cieszyński

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała na Twitterze, że w związku z kontrolą dotyczącą zakupu respiratorów w 2020 r., NIK skierował do prokuratury dwa zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wysokich urzędników państwowych. Jednym z nich jest Janusz Cieszyński.

Cieszyński odpowiedział w tym samym serwisie, że jest to wyłącznie kolejna odsłona „wciągania NIK w osobistą vendettę prezesa izby”. Cieszyński napisał, że zakup ten polegał na odkupieniu respiratorów od KGHM, a nie od lubelskiego handlarza bronią powiązanego z polskimi służbami od wielu lat (czyli spółki E&K i jej prezesa Andrzeja Izdebskiego).

Ojcem Janusza jest Przemysław Cieszyński, w latach 80. kurier Solidarności Walczącej Kornela Morawieckiego, ojca premiera.

Partnerką Janusza Cieszyńskiego jest Wanda Buk, córka generała Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie samolotu w Smoleńsku. Jeszcze do niedawna to ona zajmowała stanowisko podobne do tego, które teraz obejmuje Cieszyński. Buk teraz jest w wiceprezesem państwowej Polskiej Grupy Energetycznej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: