Comarch promuje Open RAN IS-Wireless

Newsy
Opinie: 0
Comarch uruchamia innowacyjne laboratorium 5G

Comarch i IS-Wireless uruchomili w Krakowie laboratorium sieci 5G. W przestrzeni zaprezentowana jest wspólna oferta telekomunikacyjna w modelu Open RAN. 5G LAB pokazuje różne przypadki użycia otwartych sieci komórkowych. Składa się zarówno z elementów oprogramowania, jak i sprzętu. Główna część sieci 5G została zrealizowana w chmurze.

Wspólne laboratorium działa w strefie Comarch Innovation Space. Laboratorium znajduje się na terenie biura Comarchu w Krakowie.

Radiowa sieć dostępowa (RAN), zbudowana zgodnie z zasadami Open RAN, została dostarczona przez firmę IS-Wireless. Oprogramowanie jest zwirtualizowane i działa na ogólnodostępnym sprzęcie, tzw. COTS (ang. commercial off-the-shelf). Comarch odpowiada za wdrożenie funkcjonalności, które stale monitorują komponenty laboratoryjne w czasie rzeczywistym i są w stanie rozpocząć działania samonaprawcze i samozarządzające, które są wymagane przez operatorów telekomunikacyjnych.

W Comarch 5G LAB możliwe jest zaprezentowanie kompletnej, prywatnej sieci mobilnej 5G (działającej na wystandaryzowanych interfejsach) w modelu Open RAN, w tym rdzenia, transportu oraz platformy zarządzania procesami end-to-end bazujących na Comarch OSS/BSS.

Prywatna sieć 5G zaprezentowana w Comarch LAB może być również łatwo skalowana w górę lub w dół, a elementy sprzętowe i programowe mogą być wymieniane w zależności od potrzeb klienta.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: