Deutsche Telekom: światłowody są kluczowe - 2.5 mln nowych łączy co roku

Newsy
Opinie: 0
Deutsche Telekom: światłowody są kluczowe - 2.5 mln nowych łączy co roku

Deutsche Telekom zorganizował w Niemczech Telekom Network Day 2023. Jego hasło brzmiało "More fiber than ever". DT podsumował swoje działania związane z budową sieci światłowodowej.

Niemiecki operator uruchomił w tym roku ponad 2,5 miliona nowych połączeń światłowodowych, osiągając tym samym swoje założenia. Do końca bieżącego roku łącznie osiem milionów gospodarstw domowych będzie miało dostęp do światłowodu. Zasięg usługi został poszerzony w prawie 3500 miastach i gminach.

W 2024 roku Deutsche Telekom planuje utrzymać dynamikę budowy sieci, dodając kolejne 2,5 mln łączy światłowodowych.

W ciągu tego roku Deutsche Telekom zainwestował ponad 2,5 miliarda euro w rozbudowę swojej sieci światłowodowej. Do 2030 roku na rozwój sieci światłowodowej przeznaczonych zostanie łącznie 30 mld euro. W tym roku firma położyła dwie z trzech nowych linii światłowodowych w Niemczech.

W 2023 roku firma zatrudniła ponad 1000 nowych ekspertów w dziedzinie światłowodów. DT założyło także jesienią własną firmę inżynieryjną - Tiefbau GmbH. Deutsche Telekom planuje zatrudnić około 230 pracowników do końca 2024 roku.

DT obsługuje 4 miliony gospodarstw domowych. W ciągu tego roku udało się pozyskać 1,2 miliona nowych umów, co jest wynikiem m.in. partnerstwa między Telekomem a stowarzyszeniem firm mieszkaniowych - GdW, podpisanego w maju tego roku. Pierwsze efekty współpracy można już zaobserwować w Brunszwiku, Trewirze i Wismarze.

Oprócz samodzielnej budowy, DT organizuje również rozbudowę sieci w ramach partnerstw. Telekom ma obecnie łącznie około 40 partnerstw w zakresie wspólnej budowy, obsługi lub użytkowania infrastruktury światłowodowej - od miejskich dostawców energii, przez regionalnych, głównie miejskich operatorów sieci, po większych konkurentów. Co trzecie połączenie światłowodowe Telekom jest obecnie tworzone w ramach współpracy.

Telekom przyznaje innym firmom dostęp do swojej sieci światłowodowej na zasadach komercyjnych. Z tego już korzysta ponad 30 partnerów sieciowych, którzy aktywnie sprzedają usługi fiber na sieci DT.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: