Do Polski weszła nowa marka słuchawek - ma bardzo atrakcyjne ceny

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Do Polski weszła nowa marka słuchawek - ma bardzo atrakcyjne ceny

Do Polski trafiły japońskie słuchawki Acoustune.

Dostępne są trzy modele.

Acoustune HS2000MX MKII

Flagowy model Japońskiej marki posiadający membrany z autorskiego materiału Myrinx połączonego z berylem.

Referencyjne słuchawki z wymiennymi kapsułami akustycznymi

Unikalną i niepowtarzalną cechą modelu HS2000MKII jest to, że posiadają one możliwość wymiany elementu, na który składa się przetwornik akustyczny wraz z jego komorą. W zestawie z HS2000MX dostajemy moduł ACT05, gdzie komora akustyczna została wykonana za pomocą obróbki CNC z miedzi, natomiast przetwornik dynamiczny o średnicy 10 mm posiada membranę będącą połączeniem dwóch materiałów. Jednym z nich jest Myrnix, który jest uzyskanym sztucznie biopolimerem. Drugi materiał natomiast to beryl, który jest umieszczony na środku membrany, tworząc jej kopułkę.

Kapsuły akustyczne możemy wymieniać i przykładowo kapsuła ACT04 to połączenie stali oraz stabilizowanego drewna z brzozy. A z kolei kapsuła ACT03 to połączenie mosiądzu z drewnem.

Każda z tych kapsuł oferuje nieco odmienny charakter brzmienia poprzez unikalną kompozycję materiałów zarówno samej membrany, jak i też materiałów, z jakich wykonano samą komorę tego przetwornika.

Złącza Pentaconn zapewniają stabilne połączenie, a składający się z ośmiu posrebrzanych żył przewód z miedzi monokrystalicznej zapewni nam transmisję audio bez żadnych strat. I znacząco przyczyni się do uzyskania naturalnego, organicznego a zarazem szczegółowego brzmienia. Ze słuchawkami otrzymamy też elegancką, drewnianą walizkę i kompaktową torbę do transportu.

Słuchawki Acoustune HS2000MX MKII dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 9499 zł.

Acoustune HS1790TI

W słuchawkach tych zastosowano przetworniki, które łączą opatentowany materiał kompozytowy Myrnix z tytanową kopułką na środku membrany. Dzięki temu uzyskano niezwykle szlachetną charakterystykę brzmienia, które łączy barwę i gładkość z dynamiką oraz detalicznością. Komora akustyczna, w której znajduje się przetwornik została wykonana z tytanu. Natomiast sama obudowa słuchawek, w której ta komora została umieszczona to aluminium. Taka kompozycja materiałów sprawia, że części te są od siebie wzajemnie odizolowane. A to z kolei oznacza, iż nie ma między nimi mechanicznych interakcji, które negatywnie mogłoby się odbijać na brzmieniu.

Wraz ze słuchawkami otrzymamy nie tylko aluminiowe etui na słuchawki czy komplet gumek, ale także znakomity kabel ARC51 o hybrydowej, plecionej konstrukcji. Przetwornikiem tutaj jest najwyższej czystości miedź, która dodatkowo powlekana jest warstwą srebra. Przewód dodatkowo ma specjalną geometrię i posiada otulinę, która zabezpiecza przed wibracjami oraz efektem mikrofonowania.

Słuchawki Acoustune HS1790TI dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 4999 zł.

Acoustune HS1750CU

Acoustune HS1750CU to słuchawki, które łączą autorski i opatentowany przetwornik z materiału Myrnix z obrabianą za pomocą CNC komorą z mosiądzu. Takie rozwiązanie zapewnia niezwykle spójny, pozbawiony podbarwień dźwięk, który posiada też znakomitą dynamikę i szybkość. Podobnie, jak w droższych modelach – poszczególne elementy obudowy wykonane są z różnych materiałów i jednocześnie są od siebie odizolowane.

O ile HS1750CU są modelem niezwykle atrakcyjnym cenowo, to także i tutaj producent zadbał o wszystkie detale. `e zestawie ze słuchawkami otrzymujemy pełen komplet akcesoriów. Czyli nie tylko wysokiej jakości aluminiowe etui, ale także doskonały, hybrydowy kabel ARC51 oraz komplet gumek.

Słuchawki dokanałowe Acoustune HS1750CU dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 2999 zł.

Acoustune

Acoustune

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: