DXOMARK: Pixel 8 ma najlepszy ekran na rynku

Newsy
Opinie: 0
DXOMARK: Pixel 8 ma najlepszy ekran na rynku

DXOMARK opublikował wyniki testu wyświetlacza zastosowanego w Pixel 8 Pro i telefon Google zajął pierwszą pozycję w rankingu, pokonując dotychczasowego lidera Samsunga Galaxy Z Fold 5 z przewagą dwóch punktów. Pixel okazał się najlepszy ze wszystkich smartfonów w dwóch podkategoriach – czytelności i odwzorowaniu kolorów. Za czytelność odpowiada bardzo wysoka jasność 2100 nitów, która pozwala korzystać z telefonu w bezpośrednim świetle słonecznym. Według testów DXOMARK iPhone 15 Pro może dorównać jasnością Pixelowi, gdy wyświetlane treścią są ciemniejsze. Gdy jednak na ekranie jest wiele białych i jasnych obszarów telefon Google jest o 50% jaśniejszy od iPhone’a.

Pixel 8 Pro sprawdza się także w całkowicie ciemnym otoczeniu, obniżając automatycznie jasność wyświetlacza do zaledwie 5 nitów.
Odwzorowanie kolorów to druga najmocniejsza strona Pixela. Odcień i ton ludzkiej skóry jest wyświetlany wiernie we wszystkich okolicznościach. Telefon dobrze radzi sobie z patrzeniem pod kątem na ekran, unikając zmiany wyświetlanego obrazu.

DXOMARK zwraca uwagę, że ekran Pixela jest praktycznie pozbawiony migotania, podobnie jak smartfony Samsunga i Apple. Telefon dobrze radzi sobie z wideo w standardzie HDR10 i trochę słabiej wypada w przypadku wideo SDR. Podczas grania pojawiły się pewne niedoskonałości, jednak odświeżanie 120 Hz w codziennym użytkowaniu spisuje się według DXOMARK perfekcyjnie.

Zwykły Pixel 8 dzieli z wersją Pro wszystkie zalety i uzyskał równie wysoki wynik co droższy model.

Google Pixel 8 Pro - display score:

Pixel 8 Pro ma najlepszy ekran na rynku według DXOMARK

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: