Dyrektor komunikacji korporacyjnej i CSR w Orange może zostać nowym Rzecznikiem Praw Dziecka

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Dyrektor komunikacji korporacyjnej i CSR w Orange może zostać nowym Rzecznikiem Praw Dziecka

Według Wirtualnej Polski, większość sejmowa zaczęła rozmowy o wspólnym kandydacie na nowego Rzecznika Praw Dziecka, który zastąpi Mikołaja Pawlaka.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, spośród kandydatów największe szanse mają dr Konrad Ciesiołkiewicz oraz prof. Marek Konopczyński. Obaj podkreślają, że ostateczna decyzja nie zapadła, ale potwierdzają WP, że są gotowi zastąpić Mikołaja Pawlaka.

Jestem do dyspozycji, jeśli tylko większość parlamentarna uzna, że to dobry pomysł. Czuję się zaszczycony głosami ważnych przedstawicieli środowisk, które uważają, że powinienem kandydować – powiedział Wirtualnej Polsce Ciesiołkiewicz. Jego kandydaturę wspierają m.in. przedstawiciele związani z blisko trzydziestoma organizacjami pozarządowymi.

Ciesiołkiewicz w czasie studiów należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. W tym okresie związał się też zawodowo z branżą public relations. Później od 2003 do 2005 sprawował funkcję dyrektora biura prasowego partii Prawo i Sprawiedliwość oraz rzecznika klubu parlamentarnego PiS.

Od 31 października 2005 do 13 lipca 2006 pełnił funkcję rzecznika prasowego w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza oraz podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2005–2007 był członkiem PiS. Od lipca do grudnia 2006 był doradcą i pełnomocnikiem p.o. prezydenta Warszawy Kazimierza Marcinkiewicza ds. komunikacji społecznej.

Od maja do grudnia 2007 w spółce akcyjnej Polkomtel pracował na stanowisku zastępcy dyrektora departamentu komunikacji marketingowej. W styczniu 2008 został dyrektorem departamentu public relations w Telekomunikacji Polskiej, później został dyrektorem komunikacji korporacyjnej i CSR, pełni także obowiązki prezesa Fundacji Orange.

Od 2007 jest mężem dziennikarki TVN24 Brygidy Grysiak. Oboje zostali ambasadorami zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016. Zostali także powołani przez kardynała Kazimierza Nycza do rady duszpasterskiej archidiecezji warszawskiej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: