Fizyczne karty płatnicze już niedługo zaczną znikać z polskiego rynku

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
PKO BP: fizyczne karty płatnicze już niedługo zaczną znikać z rynku

Pierwsze karty płatnicze wykonane z pochodzącego z odzysku materiału Ocean Plastic trafiły już do portfeli klientów PKO BP.

Jedna karta wykonana z Ocean Plastic to przetworzona jedna plastikowa butelka pochodząca z odzysku.

Jeszcze przed końcem tego roku klienci PKO Banku Polskiego zaczną stopniowo otrzymywać nowo wydawane i wznawiane karty wszystkich rodzajów w bardziej ekologicznej wersji – będą wykonane z materiałów z recyklingu.

Producentem tych kart jest francuski Thales.

Są to Przejrzyste karty kredytowe wykonane w 70 proc. z Ocean Plastic, czyli plastiku PET pochodzącego z recyklingu (tzw. rPET). Materiał pochodzi z przetwarzania plastikowych butelek odzyskiwanych ze środowiska naturalnego przez ekologiczną organizację Parley for the Oceans. Do końca 2023 roku PKO Bank Polski rozpocznie również stopniowe wydawanie wszystkich swoich nowych i wznawianych plastikowych kart w bardziej ekologicznej wersji - będą wyprodukowane z materiałów pochodzących z odzysku. W miejsce standardowego tworzywa sztucznego PVC stosowanego do produkcji kart płatniczych, zostanie wykorzystane PVC z recyklingu (tzw. rPVC).

Przewidujemy, że plastikowe, fizyczne karty płatnicze już niedługo zaczną znikać z rynku i będą stopniowo zastępowane przez karty cyfrowe – czyli karty oferujące co najmniej takie same funkcje co karty tradycyjne, ale dostępne jedynie w wersji cyfrowej w mobilnych aplikacjach bankowych czy w serwisach internetowych instytucji finansowych - powiedziała Edyta Tararuj, dyrektorka Biura Rozwoju Produktów w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: