Huawei w Berlinie - FreeBuds 3 i WiFi Q2 Pro

Newsy
Opinie: 0
FreeBuds 3

Huawei w Berlinie zaprezentował nowe bezprzewodowe słuchawki FreeBuds 3. Jako pierwsze na rynku wspierają Bluetooth 5.1 i Bluetooth LE 5.1. Wykorzystują nowy chip Kirin A1. Nowa technologia przesyłu sygnału osobno do każdej ze słuchawek, zapewnia mniejsze zużycie energii. Wyższy transfer pozwala osiągnąć ponad dwukrotnie lepszą jakość niż LDAC, nie mówiąc o aptX HD czy AAC. Docelowo nowy chip Kirin A1 trafi do przenośnych głośników, różnego rodzaju słuchawek, a nawet okularów czy zegarków. FreeBuds 3 designem nawiązują bezpośrednio do słuchawek Apple AirPods.

Nowe słuchawki Huawei mają zapewniać redukcję szumu otoczenia do 15 dB. Oprócz mikrofonów, do redukcji szumu otoczenia ma służyć także czujnik wibracji przenoszonej przez kość, co pozwala rozróżnić sygnał dźwiękowy z telefonu od innych źródeł dźwięku. Dodatkowo specjalnie zaprojektowane ujście otworu mikrofonu ma znacząco zmniejszyć szum wiatru podczas rozmów. Umożliwi to swobodną rozmowę przez słuchawki jadąc na rowerze do 20 km/h. Huawei nie unikał porównań do AirPods, które nie niwelują szumu otoczenia. Super niskie opóźnienia mają sprzyjać oglądaniu filmów i graniu w gry, w których lokalizacja dźwięku odgrywa istotną rolę. Słuchawki Huawei FreeBuds 3 mają się także ładować dwa razy krócej od AirPods po kablu i o połowę krócej bezprzewodowo. Jedno ładowanie wystarczy na 4 godziny dotwarzania muzyki, a korzystając z baterii wbudowanej w opakowanie można użytkować słuchawki przez 20 godzin.

Technologicznie nowe słuchawki Huawei prezentują się imponująco. Pytaniem otwartym pozostaje jak będą brzmiały w praktyce. Z ostatecznym werdyktem trzeba zaczekać na testy.

Oprócz słuchawek Huawei zaprezentował również WiFi Q2 Pro – zestaw urządzeń zapewniających łączność WiFi w dużych mieszkaniach i domach. Stacja bazowa i router w jednym wspiera do 15 satelitów wzmacniających sygnał. Parowanie satelity i stacji bazowej odbywa się za pomocą jednego przycisku. W tak zbudowanej sieci każdy punkt dostępowy ma taką samą nazwę sieci WiFi SSID, a przełączanie pomiędzy źródłami oferującymi najlepszy sygnał jest automatyczne i zajmuje mniej niż 100 milisekund.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: