Huawei ma dla Europy nową strategię – są duże zmiany

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Huawei ma dla Europy nową strategię – są duże zmiany

W zeszłym tygodniu w Paryżu Huawei zorganizował konferencję HUAWEI CONNECT 2023. To dla chińskiego producenta najważniejsze wydarzenie w tym roku na naszym kontynencie. Celem tego eventu jest potwierdzenie tego, że Huawei chce i mocno angażuje się w transformację cyfrową i ekologiczną na naszym kontynencie. W czasie tego spotkania można było zaobserwować dosyć znaczącą zmianę strategii Chińczyków.

Zwykle podczas dużych konferencji Huawei chwalił się głównie swoimi usługami dla bardzo dużych klientów – głównie operatorów i największych firm, zwykle podmiotów należących do państwa. Tym razem Huawei promował swoją ofertę dla małych i średnich firm. Jest to segment bardziej dostępny dla Huawei, bo mniej regulowany i nadzorowany przez władze.

Przedstawiciele Huawei w kuluarowych rozmowach zdradzają swój żal, że Europa tak poddaje się dyktatowi USA i również ogranicza możliwość działania Chińczyków na Starym Kontynencie. Huawei nadal ma nadzieję, że Polska pójdzie swoją własną drogą i nie zakończy współpracy dotyczącej zakupów infrastruktury mobilnej w technologii 5G.

Huawei ma dla Europy nową strategię – są duże zmiany

Na razie Huawei skupia się w Europie na trzech segmentach:

  • łączność, ale głównie w postaci rozwiązań dla MSP – lotnisk, szpitali, hoteli, wielkich biurowców, magazynów itd. – w Paryżu wystawiał się m.in. polski Senetic
  • chmura dla MSP
  • rozwiązania związane z produkcją i przesyłem energii – klienci indywidualni, samorządy itp.

Szczególnie ten ostatni segment biznesu był odmieniany w Paryżu przez wszystkie przypadki. Europa jest bowiem światowym liderem w przechodzeniu na zieloną energię.

Do tej pory Huawei przyczynił się do wytworzenia 228 miliardów kilowatogodzin zielonej energii elektrycznej w Europie, co podobno pozwoliło na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 102 miliony ton.

Huawei ma dla Europy nową strategię – są duże zmiany

Chińczycy w Paryżu często podkreślali, że Europa jest nadal jednym z najważniejszych strategicznie regionów dla globalnej działalności koncernu.

Huawei bardzo chce uczestniczyć w przyspieszeniu ekologicznej i cyfrowej transformacji Europy i apeluje o stworzenie otwartego i sprawiedliwego środowiska dla innowacji. To pewnie aluzja do ograniczeń, z jakimi musi borykać się Huawei w Europie.

Huawei ma dla Europy nową strategię – są duże zmiany

Chiński producent już od 20 lat działa na rynkach UE i na razie nie zamierza się poddać. Największe kontrakty Huawei podpisuje na Węgrzech i w Turcji, ale także sytuacja we Francji jest znacznie lepsza niż w innych krajach. Teraz Huawei otwiera w Paryżu Centrum Innowacji (będzie kosztowało 2 mln euro rocznie). Wcześniej w tym mieście działało także OpenLab Huawei. OpenLaby działają również w Monachium i Istambule.

We Francji liderem na rynku integratorów rozwiązań Huawei jest Orange Business. Orange oferuje swoim klientom prywatne chmury, systemy do wideokonferencji, sieci WiFi, LAN, serwery i rozwiązania dla smart miast. Wszystkie te rozwiązania dostarcza Huawei.

We Francji ma powstać także fabryka produkująca urządzenia Huawei. Teraz podobna fabryka działa już na Węgrzech. Serwerownie z europejską chmurą Huawei zaczęły działać także w Irlandii.

Huawei ma dla Europy nową strategię – są duże zmiany

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: