Huawei mocno promuje FTTR, czyli światłowód do pokoju

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Huawei mocno promuje FTTR, czyli światłowód do pokoju

Huawei w Berlinie na konferencji FTTH 2024 prezentował swoje rozwiązania dla sieci stacjonarnej określanej przez branżę jako sieć piątej generacji (Fifth Generation Fixed Network).

Oczekiwana ewolucja sieci stacjonarnej stwarza nowe możliwości poprzez rozszerzenie wykorzystania sieci i usług optycznych na wiele różnych scenariuszy (dom, biuro, kampus, przemysł i rozszerzone wsparcie dla sieci bezprzewodowych) oraz zwiększenie ich penetracji w różnych środowiskach (Fibre To The Room, Fibre To The Desk, Fibre To The Machine).

Huawei zaproponował w Berlinie docelową sieć opisaną jako „10G do pokoju, 50G do domu, 100G/200G do CO (biura centralnego) i 400G/800G do DC”.

Chińczycy pokazywali m.in. gotowe rozwiązania:

- FTTR ( Fiber to the Room)
- FTTO ( Fiber to the Office)
- FTTH ( Fiber to the Home)
- 400G Backbone Network
- Alps-WDM Metro Network

Według Huawei wraz z modernizacją domowych sieci szerokopasmowych i prywatnych linii korporacyjnych do 10-gigabitów, metropolitalne optyczne sieci transportowe (OTN) muszą zostać zmodernizowane do przepustowości 100 Gb/s, a sieci szkieletowe wymagają 400 Gb/s lub nawet 800 Gb/s.

Huawei twierdzi także, że bardzo szybkiej sieci potrzebujemy także w domu. Między pokojami internet ma być rozprowadzany światłowodem 10-giga. Takie sieci mają być uzupełniane przez hotspoty WiFi 6 i Wifi 7.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: