Huawei nova Y70 – sprawdziliśmy smartfon dla typowego użytkownika

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Huawei nova Y70

Bez smartfonu teraz jak bez ręki, ale okazuje się, że wcale nie musi to być kosztowny model z górnej półki. Polacy uwielbiają tanie smartfony, bo w codziennym użytkowaniu to nie rekord w benchmarku AnTuTu się liczy. To potwierdzają ostatnie badania rynku zlecone przez Huawei, o których pisaliśmy obszernie tutaj. Prawie 60 proc. Polaków kupiło swój smartfon za mniej niż 2000 zł, w tym 26 proc. badanych wydało na niego mniej niż 1000 zł. Niemal 2/3 respondentów (64 proc.) wymienia swój telefon dopiero wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Polacy korzystają najczęściej z następujących funkcji: rozmowy telefoniczne, SMSy i MMSy, przeglądanie Internetu, wykonywanie zdjęć i korzystanie z mediów społecznościowych.

Od rekordowej wydajności w grach ważniejsze jest dla nich, aby w trakcie użytkowania nie rozładowała się przedwcześnie bateria, a ekran był wystarczająco duży, aby zapewnić komfort oglądania. Z takiego założenia wyszedł Huawei projektując nova Y70 – smartfon kosztujący 899 zł, który ma baterię o pojemności aż 6000 mAh. Jest to pojemniejsze ogniwo niż w zdecydowanej większości urządzeń na rynku, nie wyłączając baterii stosowanych w najdroższych flagowcach. Huawei nova Y70 ma zaspokajać faktyczne, życiowe potrzeby dnia codziennego jak i sprawdzić się także na dłuższym wypadzie poza miasto. Ma to być smartfon dla statystycznego Kowalskiego i Nowaka. Najważniejsze, aby użytkownik nie musiał się martwić o to, czy starczy mu baterii do czasu powrotu do domu i cieszył się z letniego wypoczynku.

Huawei nova Y70

Szybkie ładowanie ogromnej baterii

Rozpoczynając dzień najczęściej w ogóle nie musimy myśleć o ładowaniu Huawei nova Y70Bateria o pojemności 6000 mAh bez problemu będzie działać bowiem przez kilka dni. Wystarczy naładować Huawei nova Y70 dwa razy w tygodniu, aby mieć pewność, że telefon nie rozładuje się wtedy, gdy będzie nam akurat potrzebny. Jednak nawet, gdy niski poziom baterii nas zaskoczy, nie ma powodów do paniki. Mając zaledwie 5% baterii możemy używać Huawei nova Y70 jeszcze przez 12 godzin, a szybka ładowarka Huawei SuperCharge 22,5 W w 10 minut naładuje baterię do poziomu, który pozwoli nam oglądać film przez 3 godziny.

Jeśli planujemy wypad na weekend, nie musimy ładować telefonu przez noc. Dostarczona w zestawie ładowarka Huawei SuperCharge 22,5 W umożliwi sprawne naładowanie telefonu podczas porannej toalety i przygotowań do wyjścia. Po naładowaniu do pełna nie musimy obciążać plecaka i torebki ładowarką lub powerbankiem. Huawei nova Y70 będzie działać przez cały wyjazd dostarczając rozrywki i dając dostęp do przydatnych informacji. Można skupić się na relaksie na świeżym powietrzu, bez dostępu do gniazdek elektrycznych. Nawet wielogodzinne słuchanie muzyki i audycji radiowych nie rozładuje baterii do końca (jest radio FM!).

Duży ekran to dużo większe możliwości

Huawei nova Y70 ma ekran o przekątnej aż 6,75 cala – to jedna z największych przekątnych na rynku smartfonów (kiedyś były 7 calowe tablety). Jeśli prowadzimy samochód, duży ekran oznacza czytelną mapę nawigacji samochodowej, która zaprowadzi nas do celu – to ważne, szczególnie, gdy nosimy już okulary. Jeśli jedziemy jako pasażer, możemy podczas podróży oglądać ulubione seriale. Większy ekran to też wygodniejsze oglądanie zdjęć ze znajomymi. Szczególnie poza domem np. na działce, gdzie nie mamy dostępu do telewizora, Huawei nova Y70 stanie na wysokości zadania.

Aparaty w naszym średniaku dają radę

Huawei nova Y70 ma potrójny, najmodniejszy teraz zestaw aparatów. Główna matryca o rozdzielczości 48 pikseli, z obiektywem o jasności F/1.8 gwarantuje dobrą jakość w każdych warunkach, także gdy jest ciemniej. Aparat ultraszerokokątny o rozdzielczości 5 megapikseli pozwoli zmienić perspektywę i spojrzeć na otoczenie inaczej/szerzej, nawet w ciasnym pomieszczeniu. Trzeci aparat służący do pomiaru głębi sceny umożliwia osiągniecie naturalnego rozmycia tła fotografowanego obiektu – to ważne szczególnie przy portretach. Wymienione wcześniej cechy Huawei nova Y70 tylko ułatwiają korzystanie z aparatu – pojemna bateria gwarantuje, że zrobimy tyle zdjęć, ile tylko będziemy chcieli, a duży jasny wyświetlacz ułatwia kadrowanie i daje więcej frajdy podczas przeglądania zrobionych wcześniej kadrów.

Huawei nova Y70

Duża pojemność na zdjęcia, aplikacje i inne potrzeby

Często spotykamy się z „oszczędnościowym” zabiegiem ograniczania pojemności wbudowanej pamięci w tańszych smartfonach. Jest to zabieg obniżający koszty dla producenta i mający zachęcić użytkownika do większego wydatku na wyższy model. W nova Y70 Huawei nie poszedł tą drogą i mimo niewysokiej ceny nie oszczędza na tym co dla użytkownika istotne. Pojemność wbudowanej pamięci to 128 GB. Taka pamięć powinna starczyć na długo, ale w razie potrzeby można ją rozszerzyć za pomocą karty, więc obejdzie się bez konieczności kasowania plików i odinstalowywania aplikacji.

Atrakcyjny i praktyczny design

Huawei nova Y70 jest dostępny w trzech kolorach – niebieskim, białym i czarnym. Kolor niebieski ma atrakcyjny gradient i podobnie jak kolor biały ma błyszczące wykończenie. Za to kolor czarny jest matowy. Łatwo wybrać coś dla siebie.

Warto zwrócić uwagę, że Huawei nova Y70 ma gniazdo na słuchawki z mini jackiem 3.5 mm, co wciąż bywa bardzo przydatne. Ma też szybki i wygodny czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania.

Huawei nova Y70

Podsumowanie

Huawei nova Y70 za jedyne 899 zł oferuje użytkownikowi czas działania, który daje komfort nawet na dłuższych niż weekendowe wyjazdach. Pod tym względem pokona większość urządzeń z dowolnej półki cenowej. Użytkownik Y70 może korzystać z ekranu o wyjątkowo dużej przekątnej 6,75 cala. Zapewni mu to rozrywkę nawet podczas najdłużej podróży, jak i pozwoli nacieszyć się zdjęciami wykonanymi przy pomocy potrójnego aparatu. Wszystkie te wspomnienia zostaną zapisane w pamięci o pojemności 128 GB. Można też zdecydować pomiędzy trzema dostępnymi kolorami obudowy. Jeśli szukamy taniego i sprawdzonego smartfonu dla mniej wymagającego użytkownika to nova Y70 sprawdzi się w tej roli znakomicie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: