Huawei P10 - 5 pomysłów na zdjęcia marzeń

Akcje partnerskie
Opinie: 3

Akcja partnerska

26 lutego w Barcelonie został zaprezentowany najnowszy flagowy smartfon Huawei P10. To była najgłośniejsza premiera tegorocznego Mobile World Congress w tym mieście. P10 to bezpośredni następca modelu P9, pierwszego smartfona Huawei przygotowanego we współpracy z niemiecką fotograficzną firmą Leica. Zeszłoroczny hit Huawei ustawił fotograficzną poprzeczkę bardzo wysoko. Dziennikarze z branży mobilnej i fotograficznej bardzo dobrze ocenili wówczas odważny patent z dwoma obiektywami i matrycami. Profesjonalni fotografowie byli zachwyceni czarno-białymi zdjęciami z tzw. efektem Leica. Tegoroczny flagowiec oferuje jeszcze lepszą jakość zdjęć. Sprawdźmy kilka rozwiązań sprawiających, że zdjęcia z Huawei P10 będą miały jakość fotografii oferowanych do tej pory wyłącznie przez profesjonalne lustrzanki.

 

#1 Portrety

Dedykowana funkcja pomagająca wykonywać zdjęcia portretowe to nowość w Huawei P10. Leica Dual-Camera 2.0 z modelu P10 wykorzystuje specjalną technologię 3D facial detection, która precyzyjnie wykrywa na zdjęciu twarz osoby fotografowanej, co pozwala na piękne rozmywanie tła wokół niej (funkcja bokeh). Telefon w czasie wykonywania zdjęć portretowych analizuje jednocześnie aż 190 charakterystycznych punktów. Do tej pory uzyskanie takiej jakości zdjęć portretowych było możliwe wyłącznie w drogich aparatach z profesjonalnymi obiektywami portretowymi ze stałą ogniskową.

#2 Selfie

Selfie to już od kilku lat najmocniejszy trend w mobilnej fotografii. Nadal jednak większość producentów traktuje przednie kamery po macoszemu. Huawei zadbał o fanów selfie. Po raz pierwszy w telefonie tego producenta przednia kamera także została zaprojektowana we współpracy z Leica. Nowa matryca 8 megapikseli gwarantuje 2 razy więcej światła na zdjęciach, co pozwala na jasne i udane kadry zarówno w dzień, jak i podczas wieczornych szaleństw ze znajomymi. Gdy w obiektywie przedniej kamery pojawi się grupa osób to telefon automatycznie przełączy tryb na szerokokątny. Selfie zamieni się wówczas w udane „groufies”, czyli „group selfie”.

#3 Zdjęcia czarno-białe

Z perfekcyjnego trybu monochromatycznego słynął już Huawei P9. W modelu P10 mamy do dyspozycji jeszcze większą matrycę 20 megapikseli. W połączeniu z obiektywem Leica SUMMARIT-H z jasnością F2.2 i optyczną stabilizacją obrazu daje to naprawdę zachwycające efekty. Sprawdźmy ten tryb w czasie naszych podróży. Zdjęcia budynków, ludzi, przyrody nabiorą bardziej artystycznego wymiaru. Styl Leica jest rozpoznawany przez wszystkich najbardziej znanych fotografów. W trybie monochromatycznym możemy także włączyć nową funkcję Portret. Nasze czarno-białe zdjęcia osób zawstydzą posiadaczy lustrzanek.

#4 Malowanie światłem

Tryb Light painting to tryb wyróżniający najnowsze smartfony Huawei. Gdy go uruchomimy to mamy do dyspozycji 4 funkcje pozwalające na artystyczne rejestrowanie świateł samochodów w nocy (Car light trails), na świetlne grafitti (Light graffiti), interesujące zdjęcia płynącej wody (silky water) oraz śledzenie ruchu gwiazd (Star track). Light painting wymaga zastosowania statywu ze względu na długie czasy naświetlania, ale efekty naprawdę zwalają z nóg. Najwięcej zabawy zapewnia tryb świetlne graffiti. Sami lub ze znajomymi możemy rysować w powietrzu światłem obrazki lub napisy np. trzymając w dłoni zimne ognie lub niewielkie latarki.

#5 Tryb profesjonalny

Bardziej zaawansowani użytkownicy Huawei P10 najwięcej satysfakcji będą czerpać podczas korzystania z trybu PRO dostępnego w Leica Dual Camera 2.0. W tym trybie uzyskujemy pełną kontrolę nad parametrami zdjęcia – tak jak w profesjonalnych lustrzankach. W P10 zmienić możemy tryb pomiaru światła, wartość ISO, czas naświetlania, sposób działania autofocusa. Ręcznie ustawimy ekspozycję oraz balans bieli. Fani profesjonalnego fotografowania będą zachwyceni.

Z naszych zdjęć i filmów nowa funkcja Highlight w galerii Huawei P10 utworzy specjalną prezentacją wideo z ciekawymi przejściami, efektami i muzyką. Funkcja ta została opracowana wraz z kultową marką GoPro w oparciu o aplikację Quik.

Podsumowanie

Huawei P10 to kolejny symbol technologicznej perfekcji. Nowy smartfon udowadnia, że mobilna fotografia jest coraz bliżej jakości profesjonalnych zdjęć, które do tej pory były wykonywane wyłącznie drogimi lustrzankami. Wspaniałe portrety, poetyckie zdjęcia czarno-białe, szczegółowe zdjęcia nocne, malowanie światłem – to jest dostępne w menu naszego smartfona Huawei P10. Współpraca z firmą Leica była bardzo dobrym pomysłem, który zaowocował nową serią smartfonów z najlepszymi kamerami na świecie.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  szym pisze: 2017-03-16 11:50
  W tym roku albo nie było jeszcze 26 kwietnia albo mi się troszkę przysnęło... ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Name 1 name 2 pisze: 2017-09-28 19:11
  mój tablet ma możliwość ustawienia ISO 80 i przy czasie 1 sekunda robi zdjęcia jak to moja mama określa delikatne, a szczegółowe, jasne i nie poruszone(zwykle na odwrót). Telefony mam tępe, zwyczajne zdjęcia.
  1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: