Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Newsy | Recenzje
Opinie: 0
Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Huawei pochwalił się swoim nowym zegarkiem klasy premium. To kolejny smartwatch z rodziny Watch 4 Pro, którą poznaliśmy rok temu.

Nasz test zegarka z tej serii znajdziecie tutaj.

Teraz do wyboru mamy więc wersję Classic, Blue Edition, Elite oraz nową Space Edition. Czym ten zegarek się różni od tych zaprezentowanych w czerwcu zeszłego roku?

Główne różnice są tylko dwie. Pierwsza to to, że obudowa z tytanu w Space Edition jest pokryta powłoką DLC, która jest określana jako diamentopodobna. Powłoka DLC to skrót do Diamond like carbon. Tą supertwardą powłoką jest pokryta koperta oraz cała tytanowa bransoleta. Spód zegarka jest ceramiczny. Niestety luksus kosztuje, bo Space Edition kosztuje w promocji 2599 zł. Wersja tytanowa bez powłoki staniała teraz do 2399 zł, a najtańszy Watch 4 Pro staniał do 1499 zł. Wybór jest więc aż za duży.

Druga różnica to to, że badanie naszego zdrowia ma teraz 8 etapów, a nie 7, jak w wersji zegarka z zeszłego roku. Teraz zegarek analizuje dodatkowo nasz oddech w czasie snu.

Na kosmicznej obudowie pojawiły się czerwone elementy: dwukolorowy bezel, czyli ramka wokół ekranu. Także obrotowa koronka ma czerwony fragment.

W oprogramowaniu znajdziemy także specjalne motywy, które podkreślają związek nowej wersji z kosmosem i rakietami. Doskonale wygląda specjalny główny motyw związany ze startem rakiety kosmicznej. Na zegarku możemy obserwować swoje ulubione planety i wybrane konstelacje gwiazd.

Reszta jest taka sama jak w zegarkach znanych już u nas od wielu miesięcy.

Nadal w sklepie Google PLAY nie ma aplikacji Huawei Health potrzebnej do podłączenia nowego zegarka. Trzeba ją pobrać z internetu jako plik APK. Na pudełku jest specjalny kod QR, ale trzeba o tym wcześniej wiedzieć. Można się spodziewać, że na dobrze zabezpieczonym służbowym Androidzie nie uda się tego w prosty sposób zrobić. W sklepie z aplikacjami dla iPhona możemy ją znaleźć bez problemu.

Samo podłączenie zegarka do iPhone trwa chwilę i jest chyba bardziej sprawne niż podłączanie Apple Watch. Huawei Health ma pełną synchronizację z Apple Health i z naszym kalendarzem, więc Space Edition może bez problemu zastąpić nam np. zegarek Ultra. Jeśli chodzi o mapy to w zegarku mamy dostęp do darmowych Petal Maps.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition ma wiele zalet. Wśród nich na pewno można wyróżnić:

 • Świetny design i genialne materiały
 • Obsługę eSIM
 • Bardzo udany i bardzo płynnie działający interfejs, choć ewidentnie skopiowany z Apple Watch
 • Bardzo dobry ekran LPTO z minimalnym odświeżaniem 1 Hz, co obniża konsumpcję energii przy włączonym trybie AOD
 • Piękny nowy motyw związany z kosmosem i rakietami
 • Bardzo rozbudowana oferta tarcz
 • Ładowarka indukcyjna (bez kostki) w komplecie – 90 minut do 100 procent
 • Bardzo udany pomysł na 8 etapowy zestaw pomiarów (za jednym zamachem w około minutę)
 • EKG
 • Obudowa zgodna ze standardem IP68 i 5 ATM, co pozwala na nurkowanie
 • Asystent głosowy Celia
 • Konfigurowalny skrót QuickBar
 • Ponad 100 trybów sportowych
 • W miarę długi czas działania na baterii – w normalnym trybie 4-5 dni – wybrane modele Garmina są pod tym względem lepsze
 • Szybki system lokalizacji satelitarnej: Dual-band GNSS:
 • L1: GPS + GLONASS + GALILEO + BeiDou + QZSS L5: GPS + GLONASS + BeiDou
 • Wykrywanie upadków i uruchamianie procedury SOS
 • Dostęp do darmowych map
 • Plany treningowe dla amatorów

Jeśli chodzi o wady to na pewno można wymienić wysoką cenę (premium kosztuje) oraz brak płatności zbliżeniowych oraz obsługi serwisów streamingowych z muzyką. Szczególnie brak płatności boli, bo to funkcja dostępna coraz częściej nawet w najtańszych opaskach za kilkaset złotych.

Podsumowując, Huawei Watch 4 Pro Space Edition to smartwatch, który wyróżnia się na tle konkurencji bardzo ekskluzywnym designem i topowymi materiałami. Tytanowa obudowa pokryta powłoką DLC oraz nowoczesne funkcje zdrowotne (takie jak EKG) są kluczowymi atutami tego modelu. Zegarek oferuje także wyjątkowe motywy kosmiczne, które dodają charakteru interfejsowi użytkownika. Zegarek oferuje nam także eSIM, doskonały ekran AMOLED oraz rozbudowane możliwości monitorowania aktywności fizycznej. Jego główne ograniczenia to brak płatności zbliżeniowych, brak obsługi Spotify oraz ograniczona dostępność aplikacji Huawei Health na urządzeniach Android.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Huawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażeniaHuawei Watch 4 Pro Space Edition – nasze pierwsze wrażenia

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: