Właściciel PLAY kupuje pałac w Paryżu - mieszkali w nim Chopin, Mickiewicz i Słowacki

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Bloomberg
Opinie: 0
Właściciel PLAY kupuje kolejny pałac w Paryżu

Agencja Bloomberg podała, że właściciel PLAY kupił paryską rezydencję za 200 milionów euro od katarskiego księcia. Historyczny hotel Lambert był własnością rodziny Al Thani od 2007 roku. Kamienica Hotel Lambert mieści się na wyspie świętego Ludwika w Paryżu.

 

Hotel Lambert, nieruchomość należąca do księcia Abdullaha bin Khalifa al-Thani, została kupiona przez francuskiego miliardera Xaviera Niela za ponad 200 milionów euro (226 milionów dolarów).

 

Transakcja jest jedną z największych w historii transakcji dotyczących prywatnej nieruchomości w Paryżu.

 

Xavier Niel, założyciel grupy telekomunikacyjnej Iliad (aktualny właściciel PLAY i UPC w Polsce), nie planuje mieszkać w swoim nowym budynku.

 

Przejęcie Hotelu Lambert jest prawdopodobnie najbardziej znaczącą inwestycją Niela w nieruchomości do tej pory. Jest już właścicielem dziesiątek prestiżowych nieruchomości w Paryżu.

 

Hotel Lambert gościł salony literackie, w których uczestniczyli Voltaire i Jean-Jacques Rousseau. W 2007 roku został sprzedany za ponad 60 milionów euro Abdullahowi bin Khalifa al-Thani, bratu byłego emira Kataru.

 

Do poprzednich właścicieli należeli polska księżniczka Anna Czartoryska i bankier Guy de Rothschild.

 

Mieszkali tutaj: Fryderyk Chopin, Juliusz Kossak, Juliusz Słowacki i Adam Mickiewicz. W okresie swojej świetności hotel był traktowany jako nieoficjalne przedstawicielstwo dyplomatyczne Polski. W czasie powstania styczniowego pełnił funkcję ministerstwa spraw zagranicznych władz powstańczych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: