Inicjatywa Huawei skierowana do kobiet nominowana do nagrody Komisji Europejskiej

Newsy
Opinie: 0
Inicjatywa Huawei skierowana do kobiet nominowana do nagrody Komisji Europejskiej

European Leadership Academy - inicjatywa Huawei rozwijająca kobiece talenty w Europie - została nominowana do Nagrody Komisji Europejskiej w dziedzinie Digital Skills Awards 2024.

Po raz pierwszy w historii kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już w lipcu br. w Warszawie.

European Leadership Academy ma na celu zniwelowanie różnic w traktowaniu kobiet i mężczyzn poprzez wyposażenie ich w umiejętności potrzebne do aktywnego udziału w cyfrowej transformacji.

Ponadto wspiera kobiety w budowaniu i rozwoju kariery, a także w dostępie do stanowisk kierowniczych. 

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia organizacjom z całej Europy, które przyczyniają się do rozwoju umiejętności cyfrowych.

Inicjatywa European Leadership Academy została nominowana w kategorii Women in ICT Careers za realizacje dwóch flagowych programów: The Schools for Female Leadership in the Digital Age oraz Women's Academy for Rural Innovation.

Nominacje ogłoszono podczas Platformy Koalicji Umiejętności Cyfrowych i Pracy Komisji Europejskiej w czwartek, 30 maja. Ostateczni zwycięzcy zostaną ogłoszeni w lipcu. 

Od momentu założenia w 2021 roku, do programów European Leadership Academy zgłosiło się ponad 12 000 kandydatek. Wszystkie wyłonione kandydatki otrzymują pełne stypendium.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: