Sposób jak ograniczyć nasze rachunki za internet, komórkę i telewizję

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Znamy sposób jak ograniczyć nasze rachunku za internet, komórkę i telewizję – to proste

Advertisement  Advertisement

Advertisement Advertisement

Opublikowany przez Narodowy Bank Polski raport z prognozami gospodarczymi, który powstał na bazie ankiet przeprowadzonych wśród ekonomistów i ekspertów, przewiduje, że w 2022 r. należy się spodziewać inflacji na poziomie 7,4 proc. A czy podwyżek cen możemy się spodziewać także na rynku telekomunikacyjnym? Wielu ekspertów uważa, że tak. To dlatego, że operatorzy będą chcieli sobie zrekompensować wzrost kosztów działalności podniesieniem cen oferowanych usług.

W sytuacji, gdy ceny wielu towarów i usług wzrastają, rozsądnym rozwiązaniem jest optymalizacja wydatków na usługi telekomunikacyjne, takie jak internet, telefon czy telewizja. Jak to zrobić? Można na przykład przenieść się z usługami do sieci Play, która już dawno temu przestała ograniczać się do świadczenia usług mobilnych, a w swoim portfolio ma też internet stacjonarny i telewizję PLAY NOW TV z bogatym kontentem.  PLAY NOW TV to usługa, która zapewnia dostęp do kanałów telewizyjnych oraz filmów, seriali, programów rozrywkowych i bajek na żądanie, w dowolnym miejscu i czasie. Oczywiście można z niej korzystać na TV BOX, ale także na urządzeniach mobilnych. Klienci mogą wybrać Pakiet Podstawowy (ponad 50 kanałów) lub Pakiet Rozszerzony (ponad 100 kanałów), a do tego dostęp do nowego na polskim rynku serwisu Viaplay. Viaplay gwarantuje dostęp do międzynarodowych hitów filmowych, seriali oryginalnych i sportowych emocji na żywo m.in rozgrywek Bundesligi czy Ligi Europy UEFA oraz walk KSW.

Przenosząc numer komórkowy do Play można liczyć na spore bonusy, np. wykupując w promocji abonament miesięczny za 50 zł (taryfa Solo S) na 24 miesiące otrzymujemy za złotówkę smartfon. Do wyboru takie modele, jak: Motorola Moto E7 PowerSamsung Galaxy A02s czy Xiaomi Redmi 9A. W ramach takiego abonamentu klient dostaje 8 GB na transfer danych oraz nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy na wszystkie numery komórkowe i stacjonarne.

Dziś jednak klienci chcą mieć dostęp do pełnego zestawu usług telekomunikacyjnych. Play to rozumie i klienci wykupujący u niego internet stacjonarny czy usługę telewizyjną mogą liczyć także na atrakcyjne oferty, a co ważne kupując je w pakiecie klient może sporo zaoszczędzić.

Będąc klientem Playa można dokupić internet stacjonarny i łącze o przepływności 150 Mb/s mieć już za 30 zł miesięcznie (po rabatach za e-fakturę, zgody marketingowe i terminowe płatności) w umowie na 24 miesiące, 300 Mb/s kosztuje 40 zł miesięcznie, a 600 Mb/s – 60 zł miesięcznie. Na rynku naprawdę niełatwo znaleźć równie atrakcyjną cenowo ofertę, bo ceny internetu szybko rosną. Klienci decydujący się na internet stacjonarny w Playu dostają bezpłatnie też router (płaci się tylko jednorazowo 50 zł za instalację).

Na jeszcze większe profity mogą liczyć abonenci Playa, którzy dokupią internet stacjonarny w pakiecie z telewizją. Za pakiet łączący internet stacjonarny (150 MB/s) z TV (50 kanałów) oraz serwis streamingowy Viaplay zapłacą 45 zł. Standardowe taka oferta kosztuje 75 zł, a więc oszczędzają 30 zł miesięcznie co w skali rok udaje kwotę 360 zł. Sam kupowany osobno abonament Viaplay kosztuje 34 zł miesięcznie.

Inną opcją jest wybranie zamiast łącza stacjonarnego internetu mobilnego z pakietem 200 GB miesięcznie na transfer danych. W pakiecie z TV (50 kanałów) i Viaplay kosztuje to 75 zł miesięcznie, a więc także 30 zł taniej niż standardowo.

Klientów Playa mieszkających na terenach podmiejskich szczególnie może zainteresować pakiet z usługą Net Box. Jest to zestaw z modemem zewnętrznym znacząco poprawiającym działanie internetu mobilnego. W skład takiego pakietu wchodzi: montaż modemu na zewnątrz budynku (monter znajdzie dla niego optymalne miejsce i wysokość), modem zewnętrzny i router Wi-Fi. Kupując Net-Boxa z pakietem 400 GB w zestawie z TV (50 kanałów) i Viaplay klient Play zapłaci 85 zł miesięcznie, oszczędzając 30 zł miesięcznie. Co ważne, Net Boxa klient można testować aż przez 21 dni.

W sytuacji, gdy rekordowa w skali ponad dwóch dekad inflacja napędza ceny i wszyscy odczuwamy, że jest drogo i coraz drożej, oferta usług telekomunikacyjnych Play musi zaskakiwać pozytywnie. Jeśli więc nie chcemy obciążać kosztowo naszego koszyka zakupowego, którego cena – jak pokazują badania – rośnie z miesiąca na miesiąc wyższymi opatami telekomunikacyjnym, na pewno warto przyjrzeć się ofercie Playa. A potem z niej skorzystać.

Centrum wiedzy czeka na klientów

Dodatkowo operatorowi zależy, by jego klienci świadomie decydowali się na korzystanie z wybranych, konkretnych usług. Dlatego też PLAY zdecydował się na utworzenie dla nich specjalnej strony, która stanowi kompendium wiedzy na temat internetu stacjonarnego i pozostałych usług oferowanego w sieci Play. Oprócz porad, jaka konkretnie oferta może być najlepsza dla danego klienta, można tam znaleźć informacje na temat bezpieczeństwa sieci domowej i optymalizacji działania WiFi, a także inne użyteczne wskazówki. Centrum wiedzy Play sprawia, że jego użytkownik staje się internetowym specjalistą, który nie tylko świetnie radzi się sobie z różnego typu problemami, ale może też w tym zakresie być doradcą dla innych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: