iPhone 15 przetestowany przez DXOMARK

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Apple iPhone 15 przetestowany przez DXOMARK

DXOMARK opublikował wyniki testów iPhone’a 15 pod kątem zestawu aparatów, wyświetlacza i jakości dźwięku. Telefon Apple zajął kolejno 12, 15 i 17 miejsce w globalnym rankingu smartfonów. Jeśli wziąć pod uwagę jedynie segment cenowy iPhone’a 15 wówczas telefon Apple zajmuje 1, 3 i 5 piątą pozycję. Największe różnice w porównaniu do wersji Pro dotyczą braku teleobiektywu i odświeżania 60 Hz w przypadku wyświetlacza.

Aparaty

Pod kątem zdjęć i filmów iPhone 15 najlepiej daje sobie radę z ekspozycją i kolorem – jest pod tymi względami w ścisłej czołówce globalnego rankingu. Aparaty wiernie rejestrują naturalny ton skóry i dobrze radzą sobie z trybem portretowym. Na pochwałę zasłużył też niski szum w trybie nagrywania wideo i skuteczna stabilizacja oraz płynne powiększanie na podglądzie. Zwykły iPhone, bez dopisku Pro po raz pierwszy otrzymał matrycę o wysokiej rozdzielczości łączącą 4 piksele w jeden. Domyślny tryb zapisu zdjęć w 24 megapikselach zwiększył szczegółowość zdjęć w porównaniu do poprzedniej generacji.

Brak teleobiektywu, który zastępuje powiększenie cyfrowe to jeden z minusów w porównaniu do wersji Pro. Z tego względu możliwości powiększenia są w iPhonie 15 ograniczone. DXOMARK narzeka na zbyt dużą ilość szumów w słabszym oświetleniu, zwłaszcza w cieniach, chociaż nasze doświadczenia były w tej kwestii inne.

Najważniejszym wnioskiem wydaje się być to, że zwykły iPhone 15 zrobił większy postęp w jakości zdjęć w porównaniu do poprzednika niż wersja Pro.

Apple iPhone 15 przetestowany przez DXOMARK

Ekran

Wyświetlacz iPhone’a 15 jest dwukrotnie jaśniejszy od poprzedniej generacji i może pochwalić się bardzo dobrą czytelnością w każdych warunkach. Kolory są bardziej wyraziste i nasycone niż w starszej generacji. Największym minusem pozostaje odświeżanie 60 Hz w porównaniu do 120 Hz w modelu Pro. Ten aspekt nie zmienił w porównaniu do starszych generacji telefonów Apple. Nie mówiąc o tym, że w świecie Androida odświeżanie 60 Hz pojawia się w telefonach w okolicach tysiąca złotych i tańszych, a w smartfonach za ponad 4 tysiące już się po prostu nie zdarza od przynajmniej dwóch generacji smartfonów.

Apple iPhone 15 przetestowany przez DXOMARK

Dźwięk

DXOMARK zwraca uwagę, że pod względem odtwarzania i nagrywania dźwięku różnice pomiędzy wersją Pro i zwykłą w iPhone’ach była zawsze niewielka. W przypadku piętnastki wynosi ona zaledwie dwa punkty na 141 zdobytych. Jakość dźwięku w iPhonie 15 jest bardzo dobra. Zastrzeżenia dotyczą zniekształceń przy maksymalnej głośności podczas odtwarzania wideo oraz odwrócenia kanałów stereo w aplikacji Muzyka

Apple iPhone 15 przetestowany przez DXOMARK.

Apple iPhone 15 przetestowany przez DXOMARK.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: