iPhone wyśle nasze zdjęcie podczas połączenia i stworzy nasz pamiętnik

Newsy
Opinie: 0
iPhone wyśle nasze zdjęcie podczas połączenia i stworzy nasz pamiętnik

Apple zapowiedziało dziś listę nowości w systemie iOS 17.

Nowe funkcje będą dostępne jesienią tego roku w ramach bezpłatnego uaktualnienia oprogramowania dla większości iPhonów (od modelu Xs).

Lista wybranych nowości:

Aplikacja telefon

W aplikacji telefon dodano „plakaty kontaktów”. iPhone będzie wysyłał nasze zdjęcie podczas połączenia głosowego do naszego rozmówcy. Użytkownicy mogą zadecydować, jak będzie wyglądać ich wizerunek wyświetlany na urządzeniu odbierającym połączenie przychodzące. Plakaty kontaktów mają być dostępne także w aplikacjach do dzwonienia innych firm.

Live Voicemail

Funkcja Live Voicemail pozwala sprawdzać generowaną w czasie rzeczywistym transkrypcję wiadomości, którą w danej chwili ktoś pozostawia na poczcie głosowej, i zdecydować czy odebrać to połączenie. Połączenia uznawane przez operatorów za niechciane nie pojawią się jako Live Voicemail, tylko niezwłocznie zostaną odrzucone. Dzięki systemowi Neural Engine transkrypcja Live Voicemail jest generowana bezpośrednio na urządzeniu, a jej treść pozostaje od początku do końca poufna.

Zmiany w FaceTime

Aplikacja FaceTime obsługuje teraz wiadomości audio i wideo. Jeśli użytkownicy dzwonią do osoby, która w danej chwili jest niedostępna, mogą udostępnić wiadomość do odebrania później.

Podczas połączeń FaceTime będzie można „wyrażać emocje” dodatkowo dzięki Reakcjom, takim jak serca, balony, fajerwerki, światła lasera czy deszcz. Nowe efekty aktywuje się gestami, a dostępne będą także w aplikacjach do wideorozmów innych firm.

Korzystając z usługi Continuity (kamera w iPhonie), użytkownicy mogą rozpocząć wideorozmowę bezpośrednio z poziomu Apple TV.

Nowości w Wiadomościach

W nowym iOS będzie więcej naklejek. Można też tworzyć naklejki Live Sticker poprzez wyodrębnianie obiektów ze zdjęć. Ponadto do naklejek Live Sticker da się dodawać efekty, które je urozmaicą.

W iOS 17 poprawiono także wyszukiwanie w wiadomościach.

Jeśli użytkownik udostępnia swoją lokalizację, będzie ona aktualizowana na żywo w konwersacji.

Przesyłane wiadomości audio są automatycznie transkrybowane, co pozwala je szybko przeczytać lub odsłuchać nieco później.

W aplikacji Wiadomości pojawiła się też funkcja Sesja kontaktu. To rozwiązanie dla osób, które chcą poinformować bliskich lub znajomych, że bezpiecznie dotarły do celu. Po rozpoczęciu Sesji kontaktu przyjaciele lub członkowie rodziny otrzymają automatyczne i niezwłoczne powiadomienie o przybyciu użytkownika. Natomiast jeśli użytkownik nie zbliża się do celu, wybranym kontaktom zostaną udostępnione przydatne informacje, na przykład o precyzyjnej lokalizacji urządzenia, poziomie naładowania baterii czy statusie sieci komórkowej. Wszystkie udostępniane informacje są szyfrowane na całej drodze przesyłania.

NameDrop

Funkcja NameDrop pozwala użytkownikom w prosty sposób udostępniać informacje kontaktowe. Wystarczy, że zbliżą do siebie telefony iPhone lub iPhone’a i Apple Watch. Ta sama czynność umożliwia też dzielenie się treściami i uruchamianie SharePlay w celu posłuchania muzyki, obejrzenia filmu czy wspólnej rozgrywki, gdy urządzenia iPhone znajdują się blisko siebie.

Stan gotowości

iOS 17 wprowadza funkcję Stan gotowości. Stan gotowości sprawdza się, gdy urządzenie znajduje się na stoliku nocnym, kuchennym blacie czy biurku. Można ją spersonalizować tak, żeby pokazywała jeden z motywów zegara, ulubione zdjęcia lub widżety. W iPhone 14 Pro z niegasnącym wyświetlaczem funkcja ta jest zawsze dostępna.

Dziennik

Dziennik to nowa aplikacja. Dzięki wbudowanej w urządzenie technologii uczenia maszynowego użytkownicy mogą otrzymywać spersonalizowane sugestie, które będą inspirować do kolejnych wpisów. Sugestie są generowane w inteligentny sposób na podstawie ostatniej aktywności, w tym m.in. zdjęć, osób, miejsc czy treningów. Regularne powiadomienia ułatwiają wyrobienie nawyku prowadzenia dziennika.

Hasła i klucze

Hasła i klucze udostępnia się teraz łatwiej i bezpieczniej, ponieważ użytkownicy mogą je ujawniać grupie zaufanych kontaktów. Każda osoba z takiej grupy może dodawać i edytować hasła tak, żeby pozostawały aktualne. Udostępnianie odbywa się za pośrednictwem Pęku kluczy iCloud.

Aplikacja Zdrowie

Aplikacja Zdrowie ma nowe funkcje wspierające ochronę zdrowia psychicznego. Użytkownicy mogą rejestrować codzienne nastroje i chwilowe emocje, sprawdzać informacje o czynnikach wpływających na ich samopoczucie oraz łatwo uzyskiwać dostęp do testów na depresję i poziom lęku często stosowanych w klinikach oraz do zasobów dostępnych w ich regionie.

Odległość od ekranu

Funkcja Odległość od ekranu w sekcji Czas przed ekranem wykorzystuje aparat TrueDepth, żeby zachęcać użytkowników do odsunięcia na większą odległość urządzenia trzymanego przez dłuższy czas bliżej niż około 30 cm od twarzy.

Nowości w AirTagach

AirTaga można udostępniać nawet pięciu innym osobom, co pozwala bliskim i znajomym śledzić określoną rzecz w aplikacji Znajdź. Wszyscy członkowie grupy mogą sprawdzać lokalizację przedmiotu, odtwarzać dźwięk i używać funkcji Znajdowanie dokładne do wskazywania położenia udostępnianego AirTaga, jeśli ten znajduje się gdzieś w pobliżu.

Nowości w Apple Music i Apple CarPlay

Do Apple Music dodano Collaborative Playlists, które jeszcze bardziej upraszczają słuchanie muzyki ze znajomymi. Z kolei funkcja SharePlay w samochodzie pozwala wszystkim pasażerom z łatwością uczestniczyć w dobieraniu odtwarzanych kawałków. Słuchacze mogą sterować muzyką bezpośrednio z poziomu swoich urządzeń, nawet jeśli nie mają subskrypcji Apple Music.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: