UPC zbiera energię na nowy początek już z PLAY

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
UPC zbiera energię na nowy początek już z PLAY

Rzecznik prasowy sieci UPC, Michał Fura, podsumował na Twitterze 2021 r. W jego sieci trwa obecnie specjalny program, który przygotowuje UPC do przejęcia przez sieć PLAY.

Program w UPC nosi nazwę Energy for a New Beginning. Według Fury, to program skierowany do pracowników UPC i inwestycja szkoleniowo-rozwojowa oraz integracyjna, wspierająca zespół w zmianie. Jego celem jest budowa zaangażowania i motywacji oraz rozwój kompetencji pracowników poprzez kursy, szkolenia, wymianę doświadczeń i sesje z ekspertami, z wykorzystaniem także narzędzi i platform cyfrowych.

P4 ma już spore własne doświadczenie w sprzedaży i marketingu stacjonarnych usług internetu, bo od wielu miesięcy prowadzi aktywną sprzedaż usług opartych o sieć kablową Vectry. Na razie nie wiadomo więc, czy po zakończeniu połączenia obu firm marka UPC zniknie z polskiego rynku, czy też będzie wykorzystywana przez PLAY jako mocna marka na rynku telewizji kablowych i internetu stacjonarnego.

W 2020 r. kablówka miała stratę netto przekraczającą 258 mln zł. Strata za 2019 r. wynosiła około 10 razy mniej – ponad 31 mln złotych. Przyczyną zwiększenia straty był przede wszystkim wzrost kosztów usług obcych oraz kosztów finansowych w wyniku zawiązania rezerwy dotyczącej korekty zapłaconych odsetek od pożyczki udzielonej w 2014 roku. Zarząd UPC twierdzi, że spółka posiada płynność wystarczającą do regulowania wymagalnych zobowiązań, zarówno w normalnej jak i kryzysowej sytuacji, bez narażania na niedopuszczalne straty lub podważenie reputacji.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: