Lista miejscowości z nowymi stacjami Play

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Play - maj z dużym przyrostem nowych stacji bazowych

PLAY podał informację, że w maju uruchomił 65 nowych stacji bazowych. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 58 obiektów.

Nowe stacje zyskały m.in. w Gdańsk, Opole, Tczew, Włocławek i Zabrze. Operator rozwinął też swoją sieć w mniejszych miejscowościach za to popularnych turystycznie np. w Wildze położonej około 50 km na południe od stolicy. Nowe stacje powstały też w Braniewie w woj. warmińsko-mazurskie tuż przy Zalewie Wiślanym, Piszu nad jeziorem Łoś (woj. warmińsko-mazurskie), Białym Borze (woj. zachodniopomorskie) położonym nad jeziorem Bielsko oraz w Kartuzach i Stężycy położonych nad jeziorami w woj. pomorskim.

W ostatnim okresie uruchomiono zasięg w 21 miejscowościach liczących powyżej 1 tys. mieszkańców (Tabela poniżej). Lista ta nie jest równoznaczna z listą miejscowości, w których uruchomiono nowe stacje.

Aktualnie w zasięgu LTE znajduje się 3334 miejscowości powyżej 1 tys. mieszkańców, w tym 403 miast powyżej 10 tys. mieszkańców.

PLAY w zeszłym roku uruchomił łącznie 804 nowych stacji, osiągając poziom 10 571 stacji na koniec 2022 r. PLAY raportował w marcu, że na koniec 2022 r. zasięg sieci (pokrycie populacji)  wynosił 99.7% dla technologii 2G/3G i 99.5% oraz 96.0% odpowiednio dla 4G LTE i 4G LTE Ultra. Na koniec roku PLAY miał 4,408 obsługujący technologię określaną przez operatora jako 5G Legacy standard. To dawało zasięg 5G na poziomie 52%.

Nowe miejscowości w zasięgu LTE - maj 2023:

województwo gmina miejscowość
dolnośląskie Mściwojów Snowidza
dolnośląskie Krośnice Krośnice
lubelskie Konopnica Radawiec Duży
lubelskie Ryki Leopoldów
lubuskie Sulęcin Wędrzyn
lubuskie Wschowa Osowa Sień
małopolskie Dobra Jurków
małopolskie Korzenna Jasienna
małopolskie Krościenko nad Dunajcem Krośnica
małopolskie Przeciszów Piotrowice
małopolskie Ciężkowice Ciężkowice
mazowieckie Pilawa Pilawa
mazowieckie Wołomin Ossów
podkarpackie Roźwienica Rudołowice
podkarpackie Żurawica Bolestraszyce
podkarpackie Zarzecze Zarzecze
podkarpackie Świlcza Dąbrowa
podlaskie Raczki Raczki
pomorskie Kartuzy Prokowo
śląskie Konopiska Aleksandria
wielkopolskie Kościan Racot

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: