Rezygnacja szefa Centralnego Ośrodka Informatyki

Newsy
Opinie: 0
Rezygnacja dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki

Marcin Walentynowicz 30 czerwca zrezygnował ze stanowiska dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki.

Marcin Walentynowicz kierował zespołem Centralnego Ośrodka Informatyki (COI) od lutego 2018 roku. Obejmując stanowisko podjął się zadania uporządkowania wewnętrznych problemów Ośrodka takich jak finanse, kwestie kadrowe i organizacyjne. Został też zobowiązany do ustabilizowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców po wdrożeniu nowej wersji systemu w listopadzie 2017 roku. Z obu tych zadań wywiązał się w terminie i zgodnie z założeniami.

W marcu 2019 roku dyrektor Walentynowicz kierował międzyinstytucjonalnym zespołem odpowiedzialnym za wdrożeniem dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Było to jedno z największych przedsięwzięć w publicznym sektorze IT ostatnich lat. Eksperci COI musieli zrealizować ponad tysiąc zadań programistycznych, co przełożyło się na blisko 250 tys. linii kodu. W ciągu pierwszych 12 miesięcy obywatelom wydanych zostało 2,7 mln dokumentów.

Pod kierownictwem Marcina Walentynowicza udostępnione zostały też m.in usługi „Mój pojazd”, „Zgłoś urodzenie dziecka”, konto Mój Gov oraz kilka aktualizacji Systemu Rejestrów Państwowych.

Marcin Walentynowicz jest absolwentem Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Od 20 lat w zawodzie inżyniera i managera IT&N w sektorach: bankowym, telekomunikacyjnym i logistycznym. W przeszłości pełnił m.in. funkcję dyrektora Centralnego Departamentu Strategii i Architektury Grupy Telekomunikacji Polskiej, dyrektora Departamentu Zarządzania Informatyką PKO BP, dyrektora Centrum Informatyki Poczty Polskiej oraz dyrektora Departamentu Informatyki i Telekomunikacji Banku Ochrony Środowiska. Poprzednio pracował w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie kierował Departamentem Infrastruktury Państwa.

Obowiązku dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki będzie pełnił Sebastian Bukowski, dotychczasowy dyrektor Pionu Operacji w COI.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: