Ministerstwo Cyfryzacji zajmie się wszystkim

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Ministerstwo Cyfryzacji zajmie się wszystkim

Podczas pierwszej konferencji prasowej w roli ministra cyfryzacji wicepremier Krzysztof Gawkowski mówił o kluczowych działaniach resortu.

"Przed nami ważne działania legislacyjne, jak chociażby praca nad ustawą o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa” – podkreślił minister cyfryzacji.

Minister Gawkowski zaznaczył, że cyfryzacja ma służyć wszystkim obywatelom, a ministerstwo będzie wsłuchiwało się w głosy tych, którzy chcą przedstawić swoje pomysły na rozwój tego obszaru.

Zapowiedział również, że w przyszłym tygodniu na Królewskiej odbędzie się spotkanie kierownictwa MC z przedstawicielami organizacji pozarządowych i społecznych.

Wicepremier zapowiedział również, że programy dotyczące rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów będą kontynuowane. „Wszystkim nam zależy na tym, żeby młode pokolenia miały większe szanse na edukację i rozwój w przyszłości. Dlatego program będzie kontynuowany, natomiast stawiamy również na edukację i higienę cyfrową” – wyjaśnił. 

Ważnym elementem prac będzie walka z patostreamingiem i poprawa bezpieczeństwa najmłodszych w sieci. 

Krzysztof Gawkowski zaznaczył, że stawia na międzyresortową współpracę, bo cyfryzacja nie dzieje się tylko w budynku przy u. Królewskiej, ale dotyczy właściwie wszystkich obszarów, także tych związanych z bezpieczeństwem państwa. 

Minister poruszył także kwestię ustawy Prawo Komunikacji Elektronicznej: „Nie wyobrażam sobie, żeby politycy decydowali o tym, jak mają działać piloty w domach obywateli. Taka sytuacja jest niedopuszczalna i nad tym będziemy pracować”. 

Lepszy dostęp do szerokopasmowego internetu i eliminacja tzw. białych plam, a także awans Polski w indeksie gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego DESI to kolejne cele, które stoją przed resortem cyfryzacji w najbliższych latach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: