Mocne motocykle niebezpieczne dla iPhonów

Newsy
Opinie: 0
Mocne motocykle niebezpieczne dla iPhonów

Apple na swoim forum pomocy dla klientów poinformował, że wibracje o dużej amplitudzie przy wybranych częstotliwościach mogą negatywnie wpływać na kamery w smartfonach iPhone. Jako przykład Apple podaje wibracje generowane przez mocne silniki w motocyklach. Takie drgania mają wpływ na systemy optycznej stabilizacji obrazu oraz rozwiązanie autofocus (z zamkniętą pętlą). Zwykle za ostrość odpowiada działanie żyroskopu. Wybrane modele z „closed-loop” AF są wyposażone w czujniki magnetyczne, które mierzą drgania i wibracje zapewniając odpowiednią jakość zdjęć i filmów.

 

Apple twierdzi, że przy wystawieniu iPhonów na długotrwałe działanie mocnych wibracji (np. po zamontowaniu telefonu na kierownicy motocykla) może zmniejszyć skuteczność działania systemów OIS i Closed-loop AF. Motorowery i skutery stanowią mniejsze zagrożenie dla systemów optycznych w iPhonach, ale Apple zawsze zaleca korzystanie ze specjalnych uchwytów tłumiących wibracje.

 

OIS jest dostępny w telefonach iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus, iPhone 7,  iPhone SE (2nd generation) i nowszych. Kamera Ultra Wide w iPhone 11 i nowszych modelach nie ma OIS. OIS nie ma też teleobiektyw w iPhone 7 Plus i iPhone 8 Plus. Closed-loop AF jest dostępny w iPhone XS i późniejszych oraz w iPhone SE (2nd generation).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: