Netatmo wprowadza nowy zamek - niestety działa tylko przez Bluetooth

Newsy
Opinie: 0
Netatmo wprowadza nowy zamek - niestety działa tylko przez Bluetooth

Netatmo zaprezentował nowy zamek elektroniczny. Produkt niedługo trafi na polski rynek.

Zamek Netatmo niestety nie jest podłączony do Internetu. Drzwi można otworzyć jedynie z bliskiej odległości za pomocą smartfonu dzięki bezpiecznej i w pełni szyfrowanej komunikacji Bluetooth lub za pomocą Inteligentnych Kluczy NFC. Urządzenie wyposażono również w system Secure Element – tylko jeden, niepowtarzalny i chroniony komponent zintegrowany z każdym zamkiem może zatwierdzić wszystkie czynności otwierania, zamykania i dodawania nowego klucza. To jego bardzo duża wada, bo zdalne otwieranie np. kurierom to jednak z największych zalet zamków elektronicznych.

Zamek spełnia normę EN15684. Został on opracowany tak, aby chronić użytkowników przed fizycznymi próbami włamania, takimi jak otwarcie zamka wytrychem, przewiercenie, wyrwanie, przecięcie czy wybicie. Cylinder zaprojektowany w całości przez firmę Netatmo wykonano ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości i wzmocniono podkładką zapobiegającą przewierceniu oraz trzema kołkami zabezpieczającymi, zapewniającymi zwiększony poziom ochrony.

Inteligentny Zamek Netatmo można zamknąć i otworzyć przy pomocy specjalnego klucza, używając go jak tradycyjnego rozwiązania. Dzięki temu domownicy nie zmieniają swoich przyzwyczajeń, a dostęp do domu mają również te osoby, które nie korzystają smartfonu.

Inteligentne Klucze opierają się na certyfikowanej technologii NFC i są chronione złożonymi metodami kryptograficznymi, co sprawia, że są niemożliwe do podrobienia, a w przypadku utraty lub kradzieży można je dezaktywować za pomocą aplikacji Home + Security. W zestawie znajdują się trzy klucze, jednak w tej samej aplikacji do swojego Inteligentnego Zamka można dodać dowolną ich liczbę, zależnie od potrzeb. Dodatkowe klucze można zamówić w sklepie internetowym Netatmo.

Jeden Inteligentny Klucz można zintegrować z kilkoma zamkami na raz. Jeżeli w domu znajduje się więcej niż jedno wejście, użytkownik może w ten sposób ograniczyć liczbę kluczy.

Możliwe jest także zablokowanie lub odblokowanie drzwi wyposażonych w Inteligentny Zamek Netatmo, używając smartfonu i aplikacji Home + Security. W chwili wyjazdu na urlop użytkownik może wysłać zaproszenie z aplikacji Home + Security, udzielając tymczasowego dostępu, który można odwołać w dowolnym momencie. Goście uzyskają dostęp do mieszkania za pomocą własnego smartfonu, pobierając aplikację przeznaczoną do uzyskiwania uproszczonego dostępu: Home + Guest. Nie będzie wtedy konieczne tworzenie konta ani hasła.

Inteligentny Zamek Netatmo jest kompatybilny z Apple Home, umożliwiając tworzenie inteligentnych interakcji z innymi kompatybilnymi produktami. Na przykład użytkownik może zaprogramować automatyczne włączanie się światła w wejściu w chwili odblokowywania drzwi wejściowych.

Inteligentny Zamek i Klucze jest dostępny od 19 września w wybranych krajach Europy.

Netatmo prezentuje Inteligentny Zamek i Klucze

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: