NEXERA wyszła na zakupy

Newsy
Opinie: 0
NEXERA wyszła na zakupy

Nexera kupiła światłowody od Grupy Alfanet tj. od @Alfanet oraz Alfaszybkinet sp. z o.o., operujących na terenie województw: świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, a także w mniejszej części opolskiego.

Pozyskana sieć obejmuje blisko 60 tysięcy gospodarstw domowych, a korzysta z niej ponad 19 tysięcy klientów.

Umowę podpisano w czerwcu br. i jest to ósma i do tej pory największa tego rodzaju transakcja hurtowego operatora światłowodowego.

W zasięgu nabytej przez Nexerę sieci znajduje się blisko 60 tysięcy gospodarstw domowych, w tym w województwie śląskim i opolskim, w których to operator nie posiadał wcześniej sieci światłowodowej.

W najbliższej perspektywie Nexera będzie prowadzić działania mające na celu rozbudowę nabytej sieci razem ze spółkami z Grupy Alfanet oraz jej integrację, co umożliwi jej późniejsze udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od siedmiu lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra, IT Partners Telco, Fan-Tex, Anetconnect i Citynet), operujących na terenie centralnej i północno-wschodniej Polski.

Obecny zasięg operatora wynosi już ponad 600 tys. HP w 4 tysiącach wsi i niewielkich miast. Za dwa lata ma być 1 mln.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: