Nowy rekordzista czasu działania na baterii - Garmin Instinct 2X Solar

Newsy
Opinie: 0
Nowy rekordzista czasu działania na baterii - Garmin Instinct 2X Solar

Garmin rozszerzył właśnie serię zegarków Instinct o nowy, większy niż dotychczas model 2X Solar. W przeciwieństwie do zaprezentowanych wczoraj liczników nie jest on droższy od mniejszego poprzednika w postaci Garmin Instinct 2 Solar (bez X) w dniu premiery. Seria zegarków Instinct skupia się na wytrzymałości i długim czasie pracy na baterii. Zastosowany w nich czarno-biały wyświetlacz jest najczytelniejszy wśród wszystkich testowanych przez nas zegarków i pobiera bardzo mało energii. W efekcie większy Garmin Instinct 2X Solar ustanawia nowe rekordy czasu pracy na baterii.

W zupełnie standardowym trybie ze wszystkimi funkcjami aktywnymi zegarek działa według zapewnień producenta 40 dni. Wystarczy jednak nosić go w słoneczną pogodę, aby ogniwo doładowywało baterię na bieżąco i pozwoliło wydłużać czas pracy zegarka bez końca. W nowym większym modelu powierzchnia ogniwa słonecznego ma o 50% większą powierzchnię, a więc uzyskanie nielimitowanego czasu działania powinno być jeszcze łatwiejsze niż w poprzednim modelu. Standardowy tryb pracy GPS to 60 godzin i może być wydłużony do 145 godzin dzięki energii słonecznej. Wykorzystanie wszystkich systemów satelitarnych i wielopasmowych skróci ten czas do 27 godzin. Za to w trybie ekspedycyjnym z ładowaniem słonecznym nawet aktyny GPS nie wyklucza nieograniczonego czasu pracy na baterii.

Druga istotą nowością Garmin Instinct 2X Solar jest zastosowanie wielopasmowej technologii GNSS, co pozwala zwiększyć precyzję lokalizacji nawet w trudnych warunkach. System lokalizacji powinien trzymać poziom najwyższych dostępnych modeli Garmin. Jedyna funkcja, której zabrakło to możliwość automatycznego przełączania pomiędzy systemami w celu dodatkowego oszczędzania energii, gdy zasięg satelitów jest na dobry.

Trzecim dodatkiem jest wbudowana latarka, która pozwoli oświetlić szlak, albo sygnalizuje naszą pozycję podczas biegania. Wbudowaną latarkę mieliśmy okazję zobaczyć najpierw w modelu Garmin Fenix 7X, następnie w modelu Garmin Enduro 2 i po raz pierwszy trafiła ona do modelu z serii Instinct.

To nie jedyna funkcja z wyższych modeli zegarków Garmin, która trafiła do Instinct 2X Solar. Pojawiła się także ocena gotowości do treningu i bardziej rozbudowane funkcje monitorowania zdrowia i snu, w tym pomiar zmienności tętna HRV podczas snu.

DC Rainmaker znalazł tylko jeden minus w nowej konstrukcji Garmina – niewystarczająca liczbę punktów nawigacyjnych podczas ładowania trasy, która jest ograniczona do zaledwie 50. Poza tym aspektem, to świetna propozycja dla użytkowników, dla których czytelność wyświetlacza, wytrzymałość i ekstremalnie długi czas pracy na baterii są najważniejsze. Pod tym względem model Garmin Instinct 2X Solar jest bezkonkurencyjny i na tle innych modeli producenta rozsądnie wyceniony - kosztuje 2149 zł. Garmin Instinct 2X jest dostępny tylko w wersji Solar obsługującej płatności zbliżeniowe. Dostępne wersje różnią się jedynie opcjami kolorystycznymi i wersją Tactical o 250 zł droższą.

Nowy rekordzista czasu działania na baterii - Garmin Instinct 2X Solar

Nowy rekordzista czasu działania na baterii - Garmin Instinct 2X Solar

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: