OPPO A52 – TOP 5 zalet

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
OPPO A52 – TOP 5 zalet

Model A52 to brat bliźniak OPPO A72, o którym pisaliśmy tu. Kosztuje 999 zł i oczywiście tradycyjna już dla tej serii różnica 200 zł w cenie pomiędzy poszczególnymi modelami musi z czegoś wynikać. W tym przypadku mamy mniejszą pojemność pamięci wbudowanej (64 a nie 128 GB) i inną optykę aparatów foto. Cała reszta w zasadzie pozostaje bez zmian, co sprawia, że A52 może być bardzo dobrym wyborem w swojej klasie.  

Warto śledzić nasz cykl, bo różnice w cenach smartfonów z serii A nie są duże, a dzięki nam poznacie po pięć najmocniejszych stron każdego z nich i będziecie mogli wybrać telefon mądrze. Tak, by spełniał wasze potrzeby i by nie płacić za coś, co nie jest dla was ważne.

Jeśli chcesz kupić OPPO A52 w ofercie Play kliknij tutaj

Zaleta 1 PROCESOR/DZIAŁANIE

Tu moglibyśmy żywcem przekleić akapit z tekstu o A72. Ale oczywiście tego nie zrobimy. Choć godnym pochwały jest fakt, że tańsze urządzenie jest napędzane takim samym procesorem jak urządzenie droższe. Generalnie A52 będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy poszukują niedrogiego i wydajnego telefonu a przywiązani są do dobrze znanego producenta jakim jest Qualcomm. Oppo chwali się, że działaniu ośmiordzeniowego Snapdragona 665, towarzyszy technologia Hyper Boost poprawiająca wydajność podczas intensywnego użytkowania, co wpływa na płynniejszą pracę. I rzeczywiście, patrząc na cenę A52 trudno mu coś zarzucić – jest płynnie, stabilnie, w dobrym tempie, czyli po prostu komfortowo. Nawet fani mobilnej rozgrywki nie będą zawiedzeni (jest dla nich specjalna „przestrzeń gier”). Dodajmy do tego nienaganną współpracę z GPS i mamy bardzo dobry smartfon w swojej klasie. 

Zaleta 2 GŁOŚNIKI STEREO/MOŻLIWOŚCI AUDIO

OPPO jest zdecydowanym liderem wprowadzania głośników stereo do niższych półek cenowych. W zeszłym roku trafiły one do modelu A9, w tym najtańszym urządzeniem z takim udogodnieniem jest właśnie A52. Dla przypomnienia – zdarza się, że stereo brakuje w niektórych flagowcach konkurencji. Tutaj oglądanie seriali, czy filmów na YouTube w kilka osób jest przyjemne i komfortowe, tym bardziej, że jakość dźwięku jest naprawdę niezła, nawet jeśli przesuniemy suwak na maksymalne ustawienia. Dostępna jest technologia Real Original Sound dzięki której możemy zmieniać parametry dźwięku. A dzięki wejściu jack 3,5 mm podłączymy do telefonu nasze ulubione słuchawki. Właściciele flagowców mogą pozazdrościć...   

Zaleta 3 WYKONANIE

OPPO A52 jest… bardzo ładny. Wbrew pozorom w tej półce cenowej wygląd nie jest tym, na co producenci kładą największy nacisk. Tymczasem, jeśli kupimy A52 w kolorze miętowym (drugim dostępnym jest czarny), mamy pewność, że nie pomylimy go z żadnym innym smartfonem. Dzięki zastosowaniu gradientu urządzenie mieni się różnymi odcieniami, na górze kolor wpada w lekki róż, im niżej tym zieleń jest intensywniejsza. A52 bardzo dobrze leży w dłoni, telefon jest solidnie wykonany, czytnik linii papilarnych na prawym boku jest szybki, responsywny i bezbłędny, a przyciski do regulacji głośności na boku lewym klikają się miło i przyjemnie. Świetnie działa odblokowywanie A52 twarzą, czemu towarzyszy efektowna animacja wokół oczka kamerki do selfie. Wrażeń nie popsują nam gabaryty; rozmiary to: 162.0 x 75.5 x 8.9 mm, a waga nie przekracza krytycznych 200 gramów – tu mamy ich 192.     

Zaleta 4 ZDJĘCIA

12, 8, 2, 2 – to liczba megapikseli w czterech oczkach z tyłu telefonu. Z przodu – 8 MP. W porównaniu do droższego modelu A72 różnica jest jedna, w obiektywie głównym, tam mieliśmy 48 MP. Producent gdzieś musiał oszczędzić, ale czy to oznacza, że OPPO A52 jest złym fotograficznym smartfonem? Na szczęście nie. Zdjęcia wciąż są ładne, kolory nasycone, ale nie przesycone, szczegółowość niezła, tryb nocny robi to, co ma robić, czyli lekko rozjaśnia ujęcia i wyostrza detale. Dobrze spisuje się tryb portretowy, ładnie rozmywając tło i dokładnie wycinając fotografowaną osobę. Nad poprawą jakości zdjęć możemy popracować we wbudowanym edytorze. Przyjemnie dla oka wygląda dobrze stabilizowane elektronicznie wideo, zwłaszcza to kręcone w jakości FHD. 

Zaleta 5 BATERIA

Ogniwo ma 5000 mAh a telefon jest prawdziwym długodystansowcem. Wychodząc rano z domu nie musimy się martwić, że zabraknie mu energii, a jeśli zagubimy się w akcji na dwa dni, nasz telefon będzie nam dzielnie towarzyszył. Czasy pracy na jednym ładowaniu oscylują między 9 a 10 godzin, co jest wynikiem znakomitym. Odpowiada za to nie tylko pojemna bateria ale i doskonała optymalizacja – telefon nie traci energii sam z siebie. Szybką, 18 W ładowarką jesteśmy w stanie napełnić go nieco w ponad godzinę. Dobrze, że OPPO wie, co jest dla użytkowników, i to nie tylko tych najmłodszych, ważne.

W naszym cyklu przedstawimy pięć modeli (A91, A72, A52, A31 i A12) i wybieramy po pięć zalet każdego z nich. W kolejnym odcinku przyjrzymy się modelowi A31, który kosztuje 799 zł.

Jeśli chcesz kupić OPPO A52 w ofercie Play kliknij tutaj

Inne informacje na temat smartfonu Oppo A52:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: