PLAY będzie miał prawdziwe światłowody do domu - pożyczy je od Orange

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
PLAY będzie miał prawdziwe światłowody do domu - pożyczy je od Orange

Orange Polska udostępni Play blisko milion łącz światłowodowych w dostępie hurtowym.

Umowa zawarta pomiędzy Orange Polska i P4 dotyczy 360 tys. gospodarstw domowych podłączonych w ramach realizowanych przez Orange projektów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz blisko 560 tys. domów, biur i mieszkań objętych zasięgiem światłowodów pomarańczowego operatora w gminach regulowanych przez UKE.

PLAY nie ma własnego dostępu do prawdziwych światłowodów do domu, bo UPC korzysta przy podłączaniu klientów z technologii kabli koncentrycznych, a ze światłowodów tylko w swoich magistralach.

Orange na koniec września miał 1.12 mln własnych klientów światłowodu, co oznacza wzrost o ponad 27% (rok do roku). Orange Światłowód jest już dostępny dla niemal połowy Polaków - 6,8 mln gospodarstw domowych w całym kraju. W ciągu ostatnich 3 miesięcy (do końca września) zasięg usługi poszerzył się o ponad 280 tysięcy domów i mieszkań, głównie za sprawą współpracy z operatorami hurtowymi. W tym czasie przybyło także 55 tysięcy klientów Orange Światłowodu.

PLAY podał także, że w ramach umowy ze spółką Światłowód Inwestycje (spółka Orange), zasięg usług Play zwiększy się o kolejne 1,3 miliona punktów adresowych do końca 2022 roku, a do 2025 roku zwiększy się do 2,4 mln.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: